زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اسلایدر دوم » موگرینی اتحادیه اروپا را ترک می‌کند
تاریخ انتشار : 2018/09/04 - 13:54
 کد خبر: 15137
 685 بازدید

موگرینی اتحادیه اروپا را ترک می‌کند

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد پس از پایان دوره تصدی‌اش در سال آینده دیگر برای انتصاب مجدد در این سمت نامزد نخواهد شد.

موگرینی اتحادیه اروپا را ترک می‌کند

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی، وزیر امور خارجه سابق ایتالیا و رئیس کنونی سیاست خارجه اتحادیه اروپا که نقش بسیار مهمی را در حفظ توافق اتمی ایران ایفا کرده در جمع سفرای اتحادیه اروپا گفت: نهایت تلاشم را در مدت زمان باقی مانده می‌کنم تا این سمت را به طور آماده در اختیار جانشینم بگذارم.

دوره تصدی موگرینی در اکتبر سال آتی میلادی به پایان می‌رسد.

وی گفت: ما کارهای بسیاری داریم که باید امسال انجام دهیم. اول از همه باید آن چیزهایی را که تاکنون به دست آورده‌ایم حفظ کنیم. ما کارهای بسیاری برای تکمیل اقدامات باقی مانده باید انجام دهیم تا خانه را به صورت آماده در اختیار نفر بعد که این افتخار را دارد تا در این سمت فعالیت کند قرار دهیم.

موگرینی در سال 2014 میلادی و در سن 41 سالگی به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی انتخاب شد.

وی در آن زمان با مقاومت کشورهای شرق اروپا مواجه شد که وی را فردی بدون تجربه و بسیار نزدیک و صمیمی با مسکو می‌دانستند اما موگرینی در توسعه چشمگیر ساختار امنیتی اتحادیه اروپا نقش بسزایی ایفا کرد و به شدت تلاش داشت تا کشورهای عضو همکاری‌های نزدیکتری داشته باشند و بودجه‌های بیشتری را هزینه کنند.

موگرینی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع سفرای اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: اتحادیه اروپا باید خودش را برای زمان‌های دشوار آماده کند و حضورش را در عرصه جهانی تقویت بخشد تا از فروپاشی کامل جهان جلوگیری کند.

وی افزود: اگرچه ایده چند جانبه گرایی بسیار چالش برانگیز است اما اروپا باید با شرکای بین‌المللی خود همکاری نزدیکتری داشته باشد. اروپا نباید از عرصه جهانی خارج شود بلکه باید در امور جهانی بیش از پیش مشارکت داشته باشد.

موگرینی در ادامه گفت: ما باید از فروپاشی کامل جهان جلوگیری کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر اجماع نظری درخصوص راه‌حل‌های عملی برای مساله مهاجرت وجود ندارد و من از تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهم تا مسئولیت بیشتری را در قبال مهاجران در مدیترانه از خود نشان دهند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه