زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اسلایدر اصلی » سفیر آمریکا: کشورهای عربی فقط زبان زور را می‌فهمند
تاریخ انتشار : 2018/09/01 - 18:34
 کد خبر: 14949
 187 بازدید

سفیر آمریکا: کشورهای عربی فقط زبان زور را می‌فهمند

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی تأکید کرد عرب‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند و فقط به «قوی» احترام می‌گذارند.

سفیر آمریکا: کشورهای عربی فقط زبان زور را می‌فهمند

«دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی اعلام کرد تل‌آویو باید قدرت خود را حفظ کند زیرا عرب‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند.

روزنامه هاآرتص گزارش داد فریدمن در تماس با تعدادی از نمایندگان یهودی کنگره آمریکا گفته است: در خاورمیانه حقیقتی واضح وجود دارد، طولی نمی‌کشد که ضعیف‌ها از بین می‌روند، سر بریده می‌شوند و یاد آنها از تاریخ ریشه‌کن می‌شود و فقط قوی‌ها باقی می‌مانند.

وی تأکید کرد: در خاورمیانه، «قوی»‌ ارج نهاده می‌شود و برای ایجاد ائتلاف و نیز امضای توافق صلح با او می‌شتابند. خاورمیانه، این است، با ایالات متحده تفاوت دارد ، تفاوتی بسیار در شیوه تفکر وجود دارد، تو اینجا باید قوی باشی، اگر قوی نباشی هیچ کسی به تو احترام نمی‌گذارد، از تو خواسته نمی‌شود که موضعت را تشریح کنی تو فقط باید قدرتمند باشی.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم هفته گذشته اظهاراتی شبیه به فریدمن داشت، وی که در مراسم تغییر اسم تأسیسات اتمی «دیمونا» به «شیمون پرز» نخست وزیر اسبق سخنرانی می کرد، گفت: پرز به تحقق صلح اصرار داشت اما او دریافته بود تحقق صلح حقیقی فقط زمانی ممکن است که ما قدرت دفاع از خودمان را داشته باشیم.

وی گفت پیش آمدن کشورهای عربی به سمت عادی‌سازی روابط با تل‌آویو بر این موضوع دالالت دارد که عرب‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند و فقط به «قوی» احترام می‌گذارند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , بین الملل , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه