زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اقتصاد کلان » صرافی که ۲۱۸ هزار دلار به کانادا حواله کرد
تاریخ انتشار : 2018/08/18 - 21:34
 کد خبر: 14418
 366 بازدید

صرافی که ۲۱۸ هزار دلار به کانادا حواله کرد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از شناسایی یک واحد صرافی متخلف در استان خبر داد و گفت: این صرافی ۲۱۸ هزار دلار ارز به کشور کانادا حواله کرده است.

صرافی که ۲۱۸ هزار دلار به کانادا حواله کرد

علی‌اکبر مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شناسایی یک واحد صرافی متخلف دراستان البرز، اظهار کرد: این تخلف در حالی رخ‌داده که از اردیبهشت‌ماه سال جاری طبق مصوبه هیئت دولت و اعلام بانک مرکزی نقل‌وانتقال ارز توسط صرافی‌ها ممنوع بوده است.

وی بیان کرد: یک صرافی در کرج طبق درخواست یکی از مراجعه‌کنندگان خود خارج از مدت قانونی که توسط دولت برای انتقال ارز اعلام‌شده بود، ۲۱۸ هزار دلار ارز به کشور کانادا حواله کرده است که این اقدام به‌عنوان تخطی از تصمیم دولت و یک تخلف بوده و در ردیف قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز ادامه داد: در رابطه با این پرونده سه متهم دستگیرشده‌اند که درمجموع با قرار تأمین وثیقه چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی آزادشده‌اند، یکی از این متهمان که با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی آزادشده بود، تبرئه می‌شود و حکم برائت می‌گیرد.

مختاری اضافه کرد: دو متهم دیگر این پرونده بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل تخلف در حواله ارزی که خارج از ضوابط بانک مرکزی انجام‌شده است، به پرداخت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در حق دولت محکوم‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه صرافی متخلف از دستگاه کارت‌خوان یک واحد صنفی که در کار عرضه در و پنجره است، این تخلفات را انجام داده است تا به نام خود صرافی نباشد، افزود: حکم اولیه در خصوص این پرونده صادرشده است، اما این رأی قابلیت تجدیدنظرخواهی دارد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه