زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اسلایدر دوم » سوء استفاده های جنسی دامن گیر واتیکان
تاریخ انتشار : 2018/08/13 - 17:36
 کد خبر: 14070
 262 بازدید

سوء استفاده های جنسی دامن گیر واتیکان

واشنگتن پست نوشت موج تازه افشاگری‌ها درباره رسوایی‌های اخلاقی، دامان کلیسای کاتولیک را لکه‌دار ساخته و پاپ فرانسیس را با بزرگترین بحران در دوران هدایتش بر کاتولیک‌های جهان روبرو کرده است.

سوء استفاده های جنسی دامن گیر واتیکان

پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست در گزارشی تحت عنوان «لکه ننگ موج تازه رسوایی‌های سوءاستفاده جنسی بر دامان واتیکان» نوشت: موج تازه افشاگری‌های متوالی درباره رسوایی‌های اخلاقی و سوء استفاده جنسی، دامان کلیسای کاتولیک را لکه دار ساخته و پاپ فرانسیس را با بزرگترین بحران در دوران رهبری وی بر کاتولیک‌های جهان روبرو کرده است.
در شیلی دادستان‌ها به دفاتر کلیسای کاتولیک در این کشور یورش بردند و ده‌ها سند را توقیف و رهبران کلیسا را به پنهانکاری رسوایی‌های جنسی متهم کردند. در استرالیا، مقامات ارشد کلیسای کاتولیک با بازداشت و محاکمه مواجه هستند. در آمریکا نیز پس از استعفای یک کاردینال، سوالات زیادی درباره لاپوشانی رسوایی جنسی در کلیسای کاتولیک بر سر زبان‌ها افتاده است.
به عبارت دیگر کلیسای کاتولیک به مدت بیش از سه دهه از زمان علنی شدن نخستین گزارش‌ها درباره سوء استفاده جنسی در کلیساها، تلاش کرده است تا از قربانیان و خودش در برابر مشکلات این نظام ناکارآمد محافظت کند.
در طول پنج سال گذشته چشم امید بسیاری از کاتولیک‌ها برای اصلاح کلیسا و کمک به اعاده وجهه و اعتبار آن به پاپ فرانسیس دوخته شده است. با این همه تحلیلگران آشنا به این پرونده‌ها و واکنش‌های کلیسا به ماجرا‌های رسوایی اخلاقی می‌گویند واتیکان از اتخاذ اقدامات قاطع که بتواند به نجات کلیسا از این رسوایی و جلوگیری از تکرار آن‌ها کمک کند، ناتوان بوده است.
با وجود توصیه‌ها درباره لزوم شفافیت در روند تحقیقات، واتیکان همچنان درباره رویه انضباطی و شفاف سازی تحقیقات سکوت اختیار کرده است و هیچ اطلاعاتی درباره نتایج بازجویی‌های انجام شده منتشر نمی‌کند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه