زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۳۰
» انتخاب سردبیر » زنی که باعث شکرآب شدن رابطه کانادا و عربستان شد + تصویر
تاریخ انتشار : 2018/08/08 - 18:38
 کد خبر: 13727
 627 بازدید

زنی که باعث شکرآب شدن رابطه کانادا و عربستان شد + تصویر

پایگاه اینترنتی الخلیج آنلاین در مطلبی به معرفی سمر بدوی، زن عربستانی، که بازداشت او منجر به تنش در روابط سعودی و کانادا شد، پرداخت.

زنی که باعث شکرآب شدن رابطه کانادا و عربستان شد + تصویر

پایگاه اینترنتی الخلیج آنلاین نوشت: توئیت سفارت کانادا در ریاض منجر به بحران بی سابقه‌ای در روابط کانادا و عربستان سعودی شد. «سمر بدوی» کیست که کانادا از او دفاع کرد؟

وی فعال زن سعودی و خواهر رائف بدوی، فعال زندانی و همسر ولید ابوالخیر، رئیس سابق دیدبان حقوق بشر عربستان است که او نیز در حبس به سر می‌برد.

سمر بدوی از زمانی که علیه پدرش به اتهام ۱۵ سال شکنجه بدنی شکایت کرد شهرت یافت. پدرش وی را به سرکشی متهم کرد و سمر در سال ۲۰۱۰ به مدت شش ماه حبس شد و سرانجام در پی موج همبستگی داخلی و جهانی از زندان آزاد شد.

در سال ۲۰۱۶ سازمان عفو بین الملل اعلام کرد مقامات سعودی یکبار دیگر بدوی را بازداشت کرده اند. انصاف حیدر، رئیس موسسه رائف بدوی در آن زمان اعلام کرد وی به علت اداره صفحه توئیتر ولید ابوالخیر، همسرش بازداشت شده است. ابوالخیر نخستین کسی است که براساس قانون مبارزه با تروریسم در عربستان محکوم شده است. وی محکوم به ۱۵ سال حبس است. بدوی پس از دومین بازداشت به سرعت آزاد شد. وی در واقع یک روز در بازداشت بسر برد.

بدوی برای سومین بار اوایل ماه اوت جاری در موج بازداشت فعالان اجتماعی و کسانی که در وفاداریشان به محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تردید وجود دارد، بازداشت شد.

این بار بازداشت بدوی منجر به واکنش سفارت کانادا در عربستان سعودی شد. این سفارت درخصوص بازداشت‌های اخیر به ویژه بازداشت فعالان حقوق زنان در عربستان سعودی و از جمله سمر بدوی ابراز نگرانی کرد و از مقامات سعودی خواست وی و دیگر فعالان مسالمت جو در حوزه حقوق بشر را آزاد کنند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : انتخاب سردبیر , بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه