زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» اسلایدر اصلی » چرا باید در برجام با اروپا به توافق برسیم
تاریخ انتشار : 2018/05/26 - 11:17
 کد خبر: 12081
 335 بازدید

چرا باید در برجام با اروپا به توافق برسیم

برخی از امامان جمعه و چهره‌های سیاسی از روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌خواهند که با اروپایی‌ها سربرجام مذاکره نکنند.

چرا باید در برجام با اروپا به توافق برسیم

مصطفی داننده- برخی از امامان جمعه و چهره‌های سیاسی از روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌خواهند که با اروپایی‌ها سربرجام مذاکره نکنند.

به طور مثال آیت‌الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت:« برجام شکست خورده و باید این را قبول کنیم و دوباره یک برجام اروپایی روی آن سوار نکنیم که این هم شکست بخورد پس آدرس غلط به مردم ندهید.»

در برجام شاهد بدعهدی آمریکایی‌ها بودیم و این حقیقت برکسی پوشیده نیست اما همکاری امروز با اروپا نه تنها به خاطر برجام بلکه حفظ منافع ایران در منطقه خاورمیانه دارای اهمیت فراوانی است.

آمریکا امروز تنها مخالف ایران نیست بلکه عربستان و اسرائیل هم به خون ایران تشنه هستند. آنها تمام سرمایه سیاسی و افتصادی خود را وارد جنگ سرد با ایران کرده‌اند و حتی حاضر هستند نیروهای نظامی خود را هم وارد این کارزار کنند.

هدف آنها برجام، تحریم و روحانی نیست. این سه کشور می‌خواهند جمهوری اسلامی نباشد و برای رسیدن به هدف خود دست به هر کاری می‌زنند و حتی فراتر از آن چه بسا سوداری تجزیه ایران را هم در سر دارند.

عربستان بعد از روی کار آمدن سلمان به عنوان پادشاه و محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد در حال ایجاد یک اتحاد « عربی-اسلامی» در منطقه علیه ایران است و می‌خواهد کشورهای مسلمان را به هر طریق ممکن که مهم‌ترین آن دلارهای نفتی است علیه ایران بشوراند.

اسرائیل هم که همچون گذشته در حال پرونده سازی علیه ایران در زمینه‌های مختلف است. سخنرانی‌های نتانیاهو در سازمان ملل و مجامع مختلف جهانی علیه ایران را به یاد بیاورید.

ترامپ هم می‌خواهد هرچه گذشتگان در آمریکا بافته‌اند را بشکافد و خود از نو ببافد. به خاطر همین از برجام خارج شد تا بگوید مرغ او یک پا دارد. عربستان و اسرائیل هم در این میان حسابی علیه ایران و برنامه‌های موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی موش دواندند.

حالا در مقابل این مثلث شوم، ایران احتیاج به دوستان فراوان در منطقه و جهان دارد. روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلستان می‌توانند کمک فراوانی به ایران برای مقابله با سیاست‌ها آمریکا، عربستان و اسرائیل باشد.

الان که جهان حاضر نیست به ساز رییس جمهور آمریکا برقصد، بهترین فرصت برای ایران است که از این شکاف ایجاد شده به نفع خود استفاده کند.

شما وقتی با چند لات روبرو هستید احتیاج به دوستانی دارید که بتوانند در برابر آنها به اصطلاح بالاخواه ایران در بیایند. این بالاخواه درآمدن به این معنا نیست که آنها رابطه خود را با آمریکا قطع می‌کنند و به صورت تمام از ایران حمایت می‌کنند. نه، آنها همین که با این سه کشور همراهی نمی‌کنند و می‌گویند حق با ایران است، برای دیپلماسی جمهوری اسلامی یک دستاورد بزرگ است.

باید به برجام و رابطه ایران و اروپا نه حزبی بلکه ملی نگاه کند. در این دنیای پرآشوب داشت هر چه دوست بیشتر، بام ایران بیشتر.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه