زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اقتصادی » آیت الله نوری همدانی: اخذ دیرکر موجب تعطیلی کارخانه ها می شود
تاریخ انتشار : 2018/04/26 - 16:15
 کد خبر: 12033
 371 بازدید

آیت الله نوری همدانی: اخذ دیرکر موجب تعطیلی کارخانه ها می شود

به گزارش تدبیر تازه نیوز، آیت الله نوری همدانی صبح امروز در دیدار با وزیر کار، تعاون ورفاه اجتماعی در […]

آیت الله نوری همدانی: اخذ دیرکر موجب تعطیلی کارخانه ها می شود

به گزارش تدبیر تازه نیوز، آیت الله نوری همدانی صبح امروز در دیدار با وزیر کار، تعاون ورفاه اجتماعی در قم بیان کرد: امام خمینی بارها در صحیفه نور تاکید کرده‌اند که انسان‌ها نسبت به زیر دست خودشان مسئول هستند؛ هر کسی که در محیطی مشغول به فعالیت است، حقوقی دارد و باید این حقوق رعایت شود.

وی با بیان اینکه مردم سپر دین در برابر دشمن هستند، گفت: همین مردم موفق شدند استبداد و طاغوت را شکست بدهند و انقلاب کنند و در 8 سال جنگ تحمیلی در برابر دشمن ایستادند و خدمت به این مردم شریف ترین عبادت است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه قشر کارگر، یک قشر محترم است و باید به آن ها توجه شود، عنوان کرد: در بعضی از نامه هایی که به دست من رسیده است، کارگران از به تاخیر افتادن حقوق خود ناراضی بودند؛ باید به این موضوع توجه شود که حقوق کارگران نباید به تاخیر بیافتد، اگر حقوق آن ها عقب بیفتد با مشکلات زیادی روبه رو می‌شوند و به همین دلیل باید طوری عمل کرد که حقوقشان سر موقع پرداخت شود و اگر گاهی هم عذر موجهی برای تاخیر در پرداخت وجود دارد، به مردم توضیح داده شود تا ناراحتی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر بحث تفاوت حقوق و دستمزد است؛ اگر این تفاوت دستمزد متناسب با علم، فرهنگ و زحمت باشد، مشکلی ندارد ولی اگر حقوق ارتباط با زحمت و خدمت نداشته باشد و بیش از حد گزاف باشد، مشکل‌آفرین است و باید در این مورد عدالت رعایت شود.

نوری همدانی با بیان اینکه اگر یک کارخانه تعطیل شود، کارگران زیادی بیکار می‌شوند، عنوان کرد: ریشه بسیاری از این تعطیلی کارخانه ها، بانک ها هستند؛ بانک ها در ابتدا برای راه انداری کارخانجات با اعطا وام کمک می‌کنند ولی سپس با تاخیر در پرداخت قسط، دیر کرد دریافت می‌کنند که بارها تاکید شده است که دیر کرد حرام است و نوعی ربا محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در کشور های غربی 99درصد مردم زیر سلطه یک درصد سرمایه داران و بانکداران هستند و این سرمایه داران، دولت ها را سر کار میاورند ولی در اسلام اینگونه موارد جایی ندارد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , بانک و بیمه , خبر داغ
ارسال دیدگاه