زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» اقتصادی » شرکت هوآوی: تحریم هواوی به 1200 شرکت آمریکایی آسیب می زند
تاریخ انتشار : 2019/05/29 - 20:53
 کد خبر: 55576
 175 بازدید

شرکت هوآوی: تحریم هواوی به 1200 شرکت آمریکایی آسیب می زند

رئیس دفتر حقوقی شرکت هوآوی امروز چهارشنبه گفت: با تصمیم اخیر واشنگتن علیه هوآوی، بیش از یک هزار و 200 شرکت آمریکایی از نظر اقتصادی آسیب خواهند دید.

شرکت هوآوی: تحریم هواوی به 1200 شرکت آمریکایی آسیب می زند

«سونگ لیو‎پینگ» در کنفرانس خبری گفت، دولت واشنگتن با ممنوعیت استفاده شرکت‌های آمریکایی از تجهیزات شبکه ای شرکت هوآوی در واقع شغل ده‌ها هزار شهروند آمریکایی را به خطر انداخته است.

واکنش دفتر حقوقی شرکت هوآوی در زمانی منتشر می‌شود که اخیراً کنگره آمریکا با تصویب طرح «مجوز دفاع ملی ۲۰۱۹» باعث ممنوعیت استفاده شرکت‌های آمریکایی از تجهیزات فن آوری و تکنولوژی شرکت چینی هوآوی شده است.

از نظر هوآوی طرح یاد شده مصداق محروم کردن این شرکت از حقوق عمومی و مانعی در مسیر فعالیت‌های آن است.

این طرح مستقیماً از هوآوی به عنوان یک مجرم یاد می‌کند و با در نظر گرفتن محدودیت‌های بسیار علیه آن آشکارا قصد بیرون راندن این شرکت چینی از بازار آمریکا را دارد.

براساس طرح جدید کنگره، فعالیت شرکت هوآوی و ۷۰ شرکت زیر مجموعه آن در کشور آمریکا محدود می‌شود.

به دنبال تصویب این طرح، شرکت‌های آمریکایی برای ادامه همکاری‌های تجاری خود با شرکت‌های ارتباطات چین باید درخواست مجوز تأیید از دولت آمریکا کنند.

پیشتر شرکت گوگل نیز اعلام کرده بود آن دسته از همکاری‌ها با شرکت فناوری هوآوی چین را که مستلزم انتقال سخت افزار، نرم افزار یا سرویس‌های فنی باشد؛ متوقف کرده است.

این اقدام به این معناست است که نسخه‌های جدید گوشی‌های هوشمند هوآوی که بر روی سیستم عامل اندروید اجرا می‌شوند، دسترسی به برخی سرویس‌های پرکاربرد گوگل همچون «گوگل پلی استور»، جی میل و یوتیوب را از دست می‌دهند.

دولت چین پیش از این تاکید کرده بود ممنوعیت‌های آمریکا علیه هواوی یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی این کشور و جهان را بر نمی تابد و آن را تلافی خواهد کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه