زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» تله تایپ » کاسبان یک قتل!
تاریخ انتشار : 2019/05/29 - 11:22
 کد خبر: 55448
 282 بازدید

کاسبان یک قتل!

رفتار سیاسیون با این قتل، تلخ تر از حادثه‌ای است که برای محمد علی نجفی و میترا استاد اتفاق افتاد. ا این رفتار تلخ است اما برای ما عجیب نیست.

کاسبان یک قتل!

خبر قاتل شدن یک سیاستمدار خوشنام و موجه، بی سابقه بود. کسی که برخی‌ها او را در قامت ریاست جمهوری می‌دیدند حالا دستش به خون زن 35 ساله‌اش آلوده شده است.

دنیای عجیبی است. همه کسانی که با نجفی کار کرده‌اند، می‌گویند او انسان آرامی بوده که قدرت بسیاری از در مدیریت بحران‌ها داشته اما حالا خودش در حال غرق شدن در بحرانی خود ساخته است.

دست‌های آلوده به خون نجفی اما فرصت خوبی برای تسویه حساب‌های سیاسی به وجود آورد. به هر بهانه‌ای می‌شود به یک اتفاق رنگ و بوی سیاسی داد. کاری که وطن امروز در جدیدترین شماره خود کرد. او برای این حادثه این تیتر را انتخاب کرد:« شلیک به قلب اصلاحات»

بالاخره انتخابات نزدیک است و محمدعلی نجفی یک اصلاح‌طلب است. در دولت، میرحسین موسوی و هاشمی وزیر بود و در دولت‌های خاتمی و روحانی معاون رییس جمهور، چه فرصتی بهتر از این برای تخریب چهره رقیب.

خیلی از اصلاح طلبانی که با شهردار شدن محمد علی نجفی هم مخالف بودند، خود را دانای کل معرفی کردند و گفتند ما گفته بودیم که او حاشیه دارد و بهتر است برای پست‌های حساس انتخاب نشود.

آنها هم می‌خواهند از این آب گل آلود ماهی خود را بگیرند.

رفتار سیاسیون با این قتل، تلخ تر از حادثه‌ای است که برای محمد علی نجفی و میترا استاد اتفاق افتاد. ا این رفتار تلخ است اما برای ما عجیب نیست.

ما از این جنس رفتارها را پیش تر در زلزله، سیل و آتش سوزی دیده بودیم.

ما افرادی را دیده‌ایم که به واسطه مشکلات اقتصادی مردم برای خود برج و بارویی ساخته‌اند. « کاسبان تحریم» نام آشنایی برای ماست.

ما به چشم دیده‌ایم در اوج مشکلات مردم، عده‌ای به فکر سود اقتصادی خود هستند و کالا احتکار می‌کنند تا به وقتش گران بفروشند.

ما به چشم دیده‌ایم، که عده‌ای نان در خون مردم می‌زنند و برای خود زندگی می‌سازند.

متاسفانه کاسب‌های بی‌اخلاق دور و اطراف ما را گرفته‌اند. کسانی که به فکر حزب، جریان و جیب خود هستند و مردم برای آنها هیچ ارزشی ندارد.

قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی، سیاستمدار آرام ایران، بازهم به ما یادآوری کرد که حال جامعه‌مان خوب نیست. درهمین چند ساعت چقدر جوک خواندیم و شنیدم که در مورد غم یک خانواده بود. غم خانواده‌ای که یکی از اعضایشان مقتول است و دیگری قاتل.

بله، ما مدعی بااخلاق ترین جامعه جهان هستیم و به آن می‌بالیم اما گاهی خبرهای این چنین به ما یادآوری می‌کند که کُمیت اخلاق‌مان حسابی لنگ می‌زند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی , پیشنهاد سردبیر , یادداشت
ارسال دیدگاه