زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» اجتماعی » محسن هاشمی: طرح ترافیک پسرم ربطی به آقازادگی ندارد
تاریخ انتشار : 2019/05/28 - 12:47
 کد خبر: 55185
 211 بازدید

محسن هاشمی: طرح ترافیک پسرم ربطی به آقازادگی ندارد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ماجرای طرح ترافیک پسرش گفت: این مسئله ربطی به آقازادگی ندارد.

محسن هاشمی: طرح ترافیک پسرم ربطی به آقازادگی ندارد

محسن هاشمی در حاشیه یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با گلایه برخی از خبرنگاران در مورد تخصیص نیافتن طرح ترافیک به آنها، گفت: سال گذشته معاونت حمل و نقل شهرداری به رسانه‌ها طرح ارائه می‌داد ولی امسال کمیته‌ای هفت نفره شامل دو عضو شورای شهر و نماینده معاونت حمل و نقل، وزارت ارشاد و صنف خبرنگاران تشکیل شد تا اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.

او با اشاره به اینکه گزارش کامل در این زمینه را از دو عضو شورای شهر آقای حق‌شناس و علیخانی سؤال کنید، گفت:‌ تعداد طرح‌ها محدود و حدود ۲ هزار مورد است و این طرح‌ها باید بین همه تقسیم شود که متوسط کمتر از ۳۰ طرح برای هر رسانه می‌شود.

او گفت: برخی طرح‌های رسانه‌ها را با یکدیگر مقایسه و آن را به من اعلام می‌کنند ولی آمار رسمی در این زمینه را هم نداشتم و چیزی دراختیارم نبود، ولی به طورکلی، کمیسیون حمل و نقل شورا باید در این زمینه پاسخگو باشد. همچنین از دوستان بخواهید که لیست طرح‌های ارائه شده را شفاف اعلام کنند.

ماجرای طرح ترافیک فرزند رئیس شورای شهر

او گفت: در مورد ارائه طرح‌های ترافیک به طورکلی، برخی از مشکلات وجود داشته و رفع آن در شهرداری مدنظر قرار گرفت، از جمله اینکه اگر خودرو به نام فردی دیگر و درخواست‌کننده طرح شخص دیگری بود، ثبت‌نام در سایت تهران من با مشکل مواجه می‌شد.

هاشمی ادامه داد: مشکل پیش‌آمده برای پسرم برای طرح نه جهت دریافت سهمیه طرح ترافیک بلکه برای این بود که مالک خودرو من بودم و درخواست‌کننده طرح، پسرم و این مسئله ربطی به موضوع آقازادگی ندارد، که این مشکل خوشبختانه برای همه رفع شد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه چرا رابطین رسانه اعضای شورای شهر باید از سهمیه طرح ترافیک و یا کارت اتوبوس رایگان استفاده کنند، گفت:‌ از من سؤال مشکوک نکنید (با خنده) چرا بازجویی می‌کنید؟

دلایل عدم ترخیص واگن‌های مترو از گمرک

هاشمی در مورد عدم ترخیص واگن‌های مترو در گمرک گفت:‌ این مسئله ربطی به تحریم‌ها ندارد، دستگاه‌ها همیشه با گمرک دچار مشکل هستند، چرا که باید اسناد مربوط به ترخیص کامل باشد تا بتوان اجناس را از گمرک ترخیص کرد، البته در گذشته برای کالاهای مهم با کپی اسناد، اجناس را ترخیص می‌کردند که غیرقانونی بود و مشکل حقوقی ایجاد می‌کرد.

او افزود: دومین مشکل هزینه سود بازرگانی و گمرک است، به طور مثال، اگر واگن را به طور کامل وارد کنیم ۵ درصد گمرکی به آن تعلق می‌گیرد، ولی اگر قطعات آن جداجدا وارد شود، برای هرکدام گمرکی جداگانه‌ای لحاظ می‌شود.

هاشمی بیان داشت: مشکل سوم در این زمینه مسئله بدهکاری‌هاست؛ درآمد گمرک یعنی درآمد خزانه و همه دستگاه‌ها می‌خواهند یا این موضوع را پرداخت نکنند یا کم‌کم ارائه دهند، که برای همه این مشکل‌ها راه‌حل‌هایی وجود دارد و ۸۵ درصد از این واگن‌ها به طورکلی از گمرک استخراج شده و برای ۱۵ درصد دیگر باید این مشکلات حل شود.

او بیان داشت: دستگاه اجرایی باید این موضوعات را حل کند، وگرنه بی‌عرضه‌گی مدیر تلقی می‌شود.

اعتراض کارمندان مترو سوءتفاهم بود

او در پاسخ به سوالی مبنی بر بیان جزئیات تجمع کارکنان مترو گفت:‌ به این موضوعات دامن نزنید، تجمع ربطی به من دارد، به من گفتند که بر اثر سوءتفاهمی در مترو و مسئله‌ای که واقعیت نداشته این اعتراض صورت گرفته است، متأسفانه گاهی صدا و سیما از ماهواره بدتر می‌شود و این مسائل دامن زدن به آن مناسب نیست.

عدم اجرای بخش زیادی از طرح‌های مصوب شورای شهر

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی اجرا نشدن طرح مصوب شورای شهر مبنی بر انتصاب جوانان در شهرداری گفت: طرح‌های زیادی در شورا تصویب می‌شود که در پنج دوره شورا یا اجرا نشده یا درست اجرا نشده است و با تغییر مدیریت‌ها گاهی اولویت‌ها تغییر پیدا می‌کند و این فقط مختص شورا نیست.

او بیان داشت: به طورکلی طرح‌ها باید آنقدر قوی باشد که دستگاه‌های اجرایی اصلا نتوانند آن را اجرا نکنند و کلا مصوبه‌های شورا حتما باید اجرایی شود و ما اصرار جدی به اجرای طرح‌ها داشته و طی نامه‌ای درخواست خود را در این زمینه اعلام کرده‌ایم.

شورای شهری‌ها نماینده مجلس نمی‌شوند

هاشمی در پاسخ به اینکه آیا اعضای شورای شهر جهت کاندیدا شدن نمایندگی مجلس نمی‌خواهند از شورای شهر استعفا دهند، گفت: همه اعضای شورا پایدار هستند و می‌خواهند در شورا تا ۱۴۰۰ بمانند.

او به حالت خنده گفت: شورای شهری‌ها از خبرنگاران خوش‌شان آمده و می‌خواهند در شورا بمانند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , انتخاب سردبیر , تله تایپ , حمل و نقل , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه