زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۷/۱
» بانک و بیمه » مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست خبری با اصحاب رسانه : توسعه همه جانبه بانک ، دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی است
تاریخ انتشار : 2019/02/04 - 13:36
 کد خبر: 39394
 76 بازدید

مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست خبری با اصحاب رسانه : توسعه همه جانبه بانک ، دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی است

روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی روز یکشنبه 14  بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه، توسعه همه جانبه بانک کشاورزی را دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی در کشور دانست.

مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست خبری با اصحاب رسانه : توسعه همه جانبه بانک ، دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی است
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، خدارحمی در این نشست با بیان مطلب فوق افزود: توسعه همه جانبه بانک به معنای گسترش شبکه شعب و حضور پر رنگ در اقصی نقاط کشور ، توسعه انواع خدمات و محصولات و نیز بهبود روش های ارائه خدمت و استفاده وسیع از فناوری های نوین است  و در این راستا، رضایتمندی مشتریان و مسئولان، بیانگر موفقیت و مشارکت فعال بانک کشاورزی در تولید،توسعه و رونق اقتصادی کشور در چهل سال اخیر است.
وی تصریح کرد: بانک کشاورزی یکی از روزآمدترین زیرساخت های فناوری و بانکداری الکترونیک را در کشور دارد و رونمایی از سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی که برای حمایت و مدیریت فروش محصولات کشاورزی است در همین راستا و با هدف افزایش اثربخشی بانک در بخش کشاورزی صورت گرفته است.
خدارحمی تاکید کرد : امسال یکی از بهترین سال ها را از لحاظ حمایت از بخش کشاورزی پشت سر گذاشته ایم و در آینده نیز پرتوان تر از گذشته، جریان توسعه همه جانبه بانک را ادامه می دهیم و قدم های بیشتری برای حمایت از بخش کشاورزی برخواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به این که  بانک کشاورزی، نهاد بانکی تخصصی بخش کشاورزی و برطرف کننده انتظارات و توقعات بخش است گفت: در کنار تأمین منابع مالی برای اشتغال و تولید، نگاه به توسعه ظرفیت ها و نوآوری در بخش داریم و درحال حاضر هم ضمن تلاش های فوق، موظفیم برای پایداری تولید، برخی عرصه ها را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم و به فکر ظرفیت سازی در بخش باشیم.
خدارحمی اظهار داشت: گسترش و توسعه صنعت پرورش میگو و ماهی خاویاری با استاندارد بالا و به صورت صادرات محور ، توجه به محدودیت منابع آب و توسعه گلخانه ها و روش های کشت متراکم گلخانه ای  برای پرورش صیفی و سبزیجات، توسعه مکانیزاسیون با هدف پایداری بخش کشاورزی، برداشت تمام مکانیزه برنج در شمال کشور طی سال های اخیر بر اساس سیاست دولت، طراحی وزارت جهاد کشاورزی و حمایت مالی بانک کشاورزی و ده ها مورد دیگر از جمله اقدامات بانک در زمینه تامین امنیت غذایی، ظرفیت سازی و حمایت از تولید پایدار در بخش کشاورزی است.
مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه سخنان خود به ارائه گزارش عملکرد ده ماهه اخیر بانک و مقایسه آن با عملکردسال 96 پرداخت و گفت: خوشبختانه عملکرد صعودی بانک برغم مشکلات ادامه دارد و به وظایفش در قبال بخش کشاورزی به خوبی عمل می کند.
وی در تشریح عملکرد بانک در تجهیز منابع برای بخش کشاورزی به رقم 857 هزار میلیارد ریال مانده سپرده ها تا پایان دی ماه سال 97 و مبلغ669 هزار میلیارد ریال در پایان سال 96 اشاره کرد و این موفقیت را در کنار رشد 6 درصدی منابع ارزان قیمت، نشانه رضایت مشتریان و بهبود خدمات بانک و منجر به افزایش توان بانک در تامین امنیت غذایی کشور دانست.
مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار داشت: میزان منابع بانک رشد کرده است و با تلاش هدفمند در سال جاری قیمت تمام شده پول را کم کرده ایم تا توازن هزینه و درآمد ایجاد شود ؛ با جذب سپرده های ارزان قیمت نسبت این منابع را بالا بردیم تا هزینه های تمام شده منابع معقول شود.
خدارحمی میزان تسهیلات پرداختی بانک در مقطع پایان دی ماه سال جاری را 332 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته 17.2 درصد رشد داشته است   .
وی همچنین تسهیلات پرداختی بانک را درزیر بخش  دام و طیور19 درصد، در زیربخش زراعت و باغداری 21 درصد،  در زمینه  شیلات و آبزیان 2 درصد، در زیربخش صنایع و خدمات کشاورزی 45 درصد، درقالی بافی و صنایع دستی معادل یک درصد و در سایر بخش ها 12 درصد اعلام کرد.
مدیرعامل بانک کشاورزی سپس به عملکرد درخشان بانک کشاوری در اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری و جذب 100 درصدی اعتبار ابلاغی اشاره کرد و این طرح بزرگ ملی را هدیه چهل سالگی انقلاب به جامعه روستایی کشور دانست.
خدارحمی گفت: از مجموع 30 هزار میلیارد ریال اعتبار ابلاغی مرحله اول و دوم این طرح، تا کنون 30120 میلیارد ریال تسهیلات به 23182 طرح پرداخت شده که زمینه ایجاد اشتغال را برای 55930 نفر از روستاییان و عشایر فراهم ساخته است.
وی افزود: تعداد 26755 طرح به مبلغ 38597 هزار میلیارد ریال نیز تاکنون مصوب شده است که با توجه به ابلاغ اعتبار مرحله سوم، در دستور پرداخت قرار گرفته است.
خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود به امهال بدهی کشاورزان خسارت دیده اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای بند خ تبصره33 و امهال بدهی کشاورزان خسارت دیده، از مبلغ 20 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب دولت،   18000 میلیارد ریال اعتبار به بانک کشاورزی ابلاغ شده است که بر این اساس، تسهیلات 26136 نفر به مبلغ2357  میلیارد ریال تعیین تکلیف شده و پیش بینی می شود 530 هزار فقره از بدهی های کشاورزان خسارت دیده نیز به زودی  تعیین تکلیف شود.
وی در این گزارش، میزان تحقق برنامه واگذاری اموال مازاد بانک براساس تعهد مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید در پایان آذر97 را 81 درصد معادل 3729 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه ، بهینه سازی شبکه شعب بانک را شامل کاهش و منطقی کردن تعداد شعب به دلیل توسعه بانکداری الکترونیک و اقدامی صحیح به معنای پیشرفت صنعت بانکداری در بانک کشاورزی و  از شاخص های توسعه دانست.
خدارحمی همچنین به  جایگاه بانک در رتبه بندی 500 شرکت برتر کشور اشاره کرد که بانک کشاورزی را از لحاظ رتبه کلی در سال 96 در جایگاه 22 جدول و از لحاظ میزان دارایی در جایگاه چهارم جدول نشان می دهد.
وی در بخش پایانی سخنان خود به رعایت انضباط مالی و نرخ های مصوب در بانک کشاورزی اشاره کرد و گفت: ما یکی از سه بانکی هستیم که نرخ های مصوب را رعایت کرده ایم و از این بابت مورد تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گرفته ایم؛ به عنوان بانک توسعه ای دولتی و تخصصی، طیف مشخصی از 4 تا 18 درصد نرخ سود تسهیلات داریم و به تعهدات خود در این زمینه بالای 100درصد عمل کرده ایم.
خدارحمی تاکید کرد: بانک کشاورزی در بین بانک های دولتی بالاترین نسبت کفایت سرمایه را دارد و ما  طی دو مرحله درسال  های 95 و 96 افزایش سرمایه داشته ایم.
وی افزود: در بودجه سال 98  افزایش سرمایه بانک از محل بدهی های بانک مرکزی به میزان 30 تا 50 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که این امر نسبت  کفایت سرمایه بانک را به بیش از 6  خواهد رساند.

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه