زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۳/۹
» اقتصادی » حقوق چه کسانی سال آینده نباید افزایش یابد؟
تاریخ انتشار : 2019/02/04 - 11:37
 کد خبر: 39320
 188 بازدید

حقوق چه کسانی سال آینده نباید افزایش یابد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها ناچیز است و باید این افزایش به صورت پلکانی باشد تا اقشار ضعیف موردحمایت بیشتر قرار گیرند.

حقوق چه کسانی سال آینده نباید افزایش یابد؟
شهبار حسن پور بیگلری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مغایرت های لایحه بودجه سال ۹۸ با برخی احکام برنامه ششم توسعه کل کشور گفت: برنامه ششم توسعه کل کشور مصوبه مجلس و مورد تایید شورای نگهبان است بنابراین این برنامه آرمانی نبوده و خلاف سیاست‌های کلی نظام نیست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: یکی از مغایرت های بودجه سال ۹۸ با قانون برنامه ششم توسعه همسان سازی حقوق ها به خصوص حقوق بازنشستگان و کارکنان دولتی است، دولت برای سال آینده افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها را برآورد کرده اولا این میزان ناچیز است و در ثانی باید به روش پلکانی معکوس افزایش حقوق ها رقم بخورد.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس، وزرا و مسئولانی که بیش از ۵ میلیون تومان حقوق می گیرند، نباید سال آینده افزایش حقوق داشته باشند، اظهار داشت: این در حالی است که انتظار می رود حقوق کارکنانی که زیر ۳ میلیون تومان است به روش پلکانی معکوس افزایش بیشر از ۲۰ درصد داشته باشد.
۳ میلیون بیکار جوان داریم
وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ برای افزایش ۲۰ درصدی همه حقوق ها، گفت: در صحن علنی مجلس با این مورد مخالفت می کنم و می گویم باید به اقشار نیازمند توجه بیشتری شود، مردم و کارکنان دولت از در تامین نیازهای روزمره مشکلات زیادی را دارند
حسن پور با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در کشور، بیان داشت: با وجود اینکه در بودجه سال ۹۷ توسعه صادرات تاکید شد اما اقدام خاصی در این زمینه دیده نشددر حالی که صادرات می تواند راه نجات تولید کشور و اشتغالزایی برای بیش از ۳ میلیون جوان بیکار باشد.
معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه روابط اقتصادی را گسترش دهد
این نماینده مجلس با تاکید براینکه باید جذب سرمایه گذاری خارجی در بودجه شفاف و پر رنگ شود، گفت: انتظار می رود که معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه فرصت های اقتصادی خارجی ایران را افزایش دهد، ما با همه کشورهای جهان جز اسرائیل متخاصم می توانیم رابطه داشته باشیم.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضمن جذب سرمایه خارجی باید کالای با کیفیت ایرانی به جهان معرفی شود، تاکید کرد: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی می تواند کمک بسیاری به افزایش صادرات کالاهای با کیفیت ایرانی داشته باشد.
این نماینده مجلس در خصوص نحوه رفع این مغایرت ها در لایحه بودجه سال ۹۸، گفت: مجلس به دنبال رفع این مغایرت ها است اما واقعیت این است که ۹۰ درصد بودجه برای هزینه های جاری محسوب می شود بنابراین امکان تغییر این بخش نیست با این حال نمایندگان در ۱۰ درصدی که توان تغییر دارند دست به اصلاح می زنند.

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه