زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» اقتصادی » موضوعی که مرغداران را دلخور کرد
تاریخ انتشار : 2019/02/03 - 11:25
 کد خبر: 39064
 190 بازدید

موضوعی که مرغداران را دلخور کرد

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه امسال حدود ٦ هزارتن مرغ از کشور صادر شده است،گفت:وزیر جهاد درخواست کرده اجازه صادرات تخم مرغ از کشور داده شود اما دولت مخالف است وی همچنین تصریح کرد

موضوعی که مرغداران را دلخور کرد

زیان مرغداران از تصمیمات خلق‌الساعه دولت است.

محمد یوسفی با اشاره به ممنوعیت صادرات مرغ در دوماهه اسفند ٩٧ و فروردین ٩٨ به منظور تنظیم بازار شب عید، اظهارداشت:میزان کمی صادرات به کشورهای عراق و افغانستان انجام می شد ضمن اینکه امسال در کل حدود ٥ تا ٦ هزارتن صادرات مرغ انجام شده است.

وی با بیان اینکه میزان تولید در کشور بسیار زیاد است، گفت: علاوه بر این شرکت پشتیبانی امور دام نیز ذخایر خود را به بازار عرضه می کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. با این حال دولت به دلیل مسائل تنظیم بازاری و چون نگران افزایش قیمت در ایام شب عید است صادرات را ممنوع کرده است.

یوسفی ادامه داد:در حال حاضر مرغ دارانِ گله های تخم گذار به دلیل تولید زیاد و قیمت پایین دچار زیان شده اند اما به آنان اجازه صادرات داده نمی شود حتی با وجود آنکه وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرده اجازه صادرات تخم مرغ داده شود اما دولت این اجازه را نداده است.

یوسفی قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده را بین٩١٠٠ تا ٩٢٠٠ تومان عنوان و اضافه کرد: قیمت مرغ گرم در میادین کیلویی ٩٦٠٠ تومان و در میدان بهمن کیلویی ١٢ هزارتومان است؛ همچنین در نقاط سطح شهر نیز از ١١ هزار و ٥٠٠ تومان تا ١٤ هزارتومان قیمت ها متفاوت است.

وی درباره اینکه آیا افزایش قیمت ارز باعث نشده مرغ نیز مانند دام از کشور قاچاق شود؟، گفت: نقل و انتقال دام به آن سوی کوه ها و مرزها راحت است اما مرغ را نمی توان به راحتی منتقل کرد و این اقدام ساز و کار خودش را دارد بنابراین نمی توانند مرغ را قاچاق کنند.

یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درباره صادرات نباید تصمیمات خلق الساعه و ناگهانی گرفت، افزود:بازارهای صادراتی به راحتی به دست نمی آیند اما متاسفانه ما همیشه به دلیل تصمیم های ناگهانی بازارهای صادراتی مان را از دست می دهیم و دچار زیان می‌شویم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , خبر داغ
ارسال دیدگاه