زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» بانک و بیمه » تقویت ارزش پول ملی و تامین سرمایه در گردش تولید
تاریخ انتشار : 2018/12/08 - 14:52
 کد خبر: 30667
 146 بازدید

در جلسه رییس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها مطرح شد:

تقویت ارزش پول ملی و تامین سرمایه در گردش تولید

جلسه دوره‌ای رییس‌کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی برگزار و بر تقویت ارزش پول ملی و تامین سرمایه در گردش تولید تاکید شد.

تقویت ارزش پول ملی و تامین سرمایه در گردش تولید

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در جلسه صبح امروز دکتر همتی از همکاری مطلوب بانک‌های کشور در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های بانک مرکزی برای سامان‌دهی نظام پرداخت به‌خصوص در حوزه الکترونیکی و جلوگیری از سو استفاده از جریان نقدینگی و صدمات ناشی از آن در بازار ارز قدردانی کرد و این همراهی نظام بانکی را عامل ایجاد ثمرات مثبت در اقتصاد کشور و ثبات و آرامش در بازار ارز دانست.

رییس‌کل بانک مرکزی درخصوص ساماندهی دستگاه‌های کارت‌خوان و چک‌های تضمینی بر کنترل و نظارت بیشتر تاکید کرد و در همین راستا نظارت بیشتر بانک‌ها بر شرکت‌های PSP را نیز مورد توجه قرار داده و اعلام کرد قطعا در صورت عدم رعایت ضوابط نظارتی بانک مرکزی توسط این شرکت‌ها مجوز آن‌ها مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر همتی به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری و دستور ایشان به بانک مرکزی برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز رعایت استقلال بانک مرکزی اشاره و اعلام کرد بانک مرکزی و نظام بانکی تمام توان مدیریتی و کارشناسی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌‌کار می برد.

وی تاکید رییس جمهور درخصوص تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز تولید را عنوان کرد و از مدیران عامل بانک‌ها خواست برنامه‌ریزی‌های مقتضی در این باره انجام دهند و در صورت نیاز به کمک و مساعدت بانک مرکزی اعلام کنند. دکتر همتی در ادامه به تشریح اهمیت تولید و اشتغال و ضرورت توجه ویژه به این موضوع پرداخت.

رییس‌کل بانک مرکزی به لایحه بودجه سال 1398 کشور اشاره و به برخی از جزییات درآمدهای آن تاکید کرد و گفت بودجه‌ای متناسب با شرایط ویژه اقتصادی برای سال 1398 تدوین شده و امیدواریم شرایط مناسبی در پیش داشته باشیم.

وی با توجه به برنامه بانک مرکزی برای اجرای عملیات بازار باز در جهت مدیریت سیاست‌های پولی و سود بانکی، پیش‌بینی های انجام شده در قانون بودجه سال 1398 برای تحقق این برنامه را تشریح کرد.

در ادامه جلسه مدیران عامل بانک‌ها پیشنهادهای خود برای تحقق برنامه‌های حمایتی از تولید و اشتغال را عنوان کردند.مدیران عامل ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از واحدهای تولیدی، به ضرورت شناسایی واحدهای صنعتی اشاره کردند و خواستار ارتقای بهره‌وری و نظام‌های مدیریتی واحدهای تولیدی برای بهره‌برداری بهینه از منابع سرمایه‌ای در اختیارشان شدند تا از انحراف منابع جلوگیری شود.

در همین راستا رییس‌کل بانک مرکزی از بانک‌ها خواست سرمایه در گردش تولید را در اولویت قرار دهند و سازوکارهایی داشته باشند که واحدهای تولیدی بهره‌ورتر در پرداخت تسهیلات مورد توجه قرار گیرند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه