زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» تله تایپ » لاریجانی: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است
تاریخ انتشار : 2018/12/08 - 11:13
 کد خبر: 30589
 449 بازدید

لاریجانی: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است.

لاریجانی: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز شنبه ۱۷ آذر در دومین کنفرانس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم ضمن خوش آمدگویی به روسای مجالس حاضر در این کنفرانس و همچنین هیئت‌های همراه، گفت: برگزاری اینگونه اجلاس‌های منطقه‌ای که مدل‌های مختلفی دارد و آنها را دارای اهمیت کرده، دلایل مختلفی دارد.
وی دلیل اول را ناکارامدی شورای امنیت سازمان ملل دانست و گفت: امروز شورای امنیت به وظایف خودش به خوبی عمل نمی‌کند و این جنگ‌هایی که در منطقه ما رخ می‌دهد بسیاری از آنها مصوب شورای امنیت نبوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحریم‌هایی که آمریکا به صورت یک‌ جانبه‌گرایی ضد کشورهایی به مانند ایران و روسیه اعمال می‌کند نیز مصوب شورای امنیت نیست و این اقدامات آنها نشان می‌دهد که این شورا جایگاه خودش را از دست داده است.

لاریجانی دلیل دوم را یک جانبه‌گرایی آمریکا در جهان دانست و اضافه کرد: امروز رئیس جمهور آمریکا یک جانبه‌گرایی را به وجود آورده که خطرناک است و ارزش‌های انسانی را تجاری‌سازی کرده است و در عمل رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده و رفتار او جهانیان را از مدیریت جهانی ناامید کرده است.

وی با بیان اینکه دلیل سوم برای اهمیت بخشیدن به کنفرانس‌های منطقه‌ای این است که امریکا و برخی از اطرافیان آنها عامل گسترش تروریست شده‌اند و می‌گویند ما با آن مبارزه می‌کنیم اما در عمل از ابزار آن استفاده می‌کنند، اظهار داشت: این سه عامل باعث شده کشورهای منطقه برای ساماندهی امنیت و نظام‌های منطقه‌ای یک مدلی را دنبال کنند.

رئیس مجلس تصریح کرد: یک نمونه مدل موفق از این کنفرانس‌های منطقه‌ای را می‌توان همکاری ایران، ترکیه و سوریه برای حل مشکل سوریه که در آستانه شکل گرفت، نام برد.

لاریجانی اضافه کرد: امیدواریم کشورهای دیگر نیز تمرکز بیشتری به مسئله مبارزه با تروریسم و در قالب کنفرانس‌هایی به دنبال همکاری های اقتصادی باشند.

وی با بیان اینکه امیدواریم کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم در تهران در ساماندهی امنیت منطقه نقش فعالی داشته باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز که با درخواست دولت سوریه و عراق به کمک آنها شتافت تا با مسئله تروریسم در این دو کشور مبارزه کند وظیفه خود می‌داند در هر کجا اینگونه مسائل پیش آمد با درخواست دولت‌های آن کشورها وارد عمل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یک سال آینده با سازمان‌های اطلاعاتی کشورهایی که امروز در این اجلاس حضور یافتند ارتباط خوبی پیدا خواهیم کرد و ارتباطات اقتصادی خود را با این کشورها بیشتر می‌کنیم.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه