زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اقتصاد کلان » صادرات آمریکا به ایران ۷ برابر شد
تاریخ انتشار : 2018/12/07 - 11:54
 کد خبر: 30470
 186 بازدید

صادرات آمریکا به ایران ۷ برابر شد

در پی بازگشت تحریم ها، صادرات آمریکا به ایران ۷ برابر رشد کرد و به ۱۰۹.۲ میلیون دلار در ماه اکتبر ۲۰۱۸ رسید.

صادرات آمریکا به ایران ۷ برابر شد

 

 

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار آمریکا نشان می دهد صادرات آمریکا به ایران پس از بازگشت تحریم های غیرنفتی رشد قابل توجهی داشته است.

دولت آمریکا در پی خروج یک جانبه از برجام اعلام کرد از ۶ اوت تحریم های غیرنفتی مثل تحریم خودرو، طلا و فرش و پسته ایران را از سر می گیرد.

با وجود بازگشت تحریم های آمریکا، در ماه اکتبر۲۰۱۸ صادرات آمریکا به ایران رشد قابل توجه حدود ۷ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۱۰۹.۲ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در اکتبر سال قبل تنها ۱۶.۱ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

صادرات و واردات

رشد ۷ برابری صادرات آمریکا به ایران در حالی است که واشنگتن فشار زیادی به کشورهای دیگر آورده تا از تجارت با ایران خودداری کنند. تحلیلگران، سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران را هم درچارچوب سیاست های تجاری این کشور تحلیل می کنند.

بر اساس این گزارش با وجود رشد قابل توجه صادرات آمریکا به ایران، واردات این کشور از ایران در ماه اکتبر به مرز صفر رسیده است. آمریکا در اکتبر سال قبل ۳.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم را در اکتبر امسال به ۰.۲ میلیون دلار کاهش داده است.

در ۱۰ ماهه سال جاری میلادی مجموع تجارت دو کشور با رشد ۳ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۷۶.۹ میلیون دلار رسیده است. تجارت ایران و آمریکا در ۱۰ ماهه سال قبل ۱۵۸ میلیون دلار گزارش شده بود.

صادرات آمریکا به ایران در ۱۰ ماهه سال قبل ۱۰۸.۱ میلیون دلار بوده که این رقم با رشد ۴ برابری در ۱۰ ماهه امسال به ۴۰۹.۴ میلیون دلار افزایش یافته است.

واردات از ایران نیز که در ۱۰ ماهه سال قبل ۴۹.۹ میلیون دلار گزارش شده بود در ۱۰ ماهه امسال با رشد ۳۵ درصدی به ۶۷.۵ میلیون دلار رسیده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه