زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» اجتماعی » در این 4 شهر نفس کشیدن سخت شد
تاریخ انتشار : 2018/12/05 - 9:52
 کد خبر: 30228
 249 بازدید

در این 4 شهر نفس کشیدن سخت شد

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز آلودگی در چهارکلانشهر کشور، برای تمام گروه های حساس ناسالم است و به همین دلیل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از تردد غیر ضروری خودداری کنند.

در این 4 شهر نفس کشیدن سخت شد

امین حسین نقشینه امروز در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز هوای کلانشهرهای تهران ، کرج ، اصفهان و اراک در شرایط ناسالم برای تمام گروه های سنی قرار دارد که سازمان هواشناسی هشدار لازم در این زمینه را صادر کرده است.

وی اظهار داشت: از سمت غرب و شمال غرب سامانه بارشی به کشور وارد می شود و انتظار داریم استان های شمال غرب، غرب و بخش هایی از جنوب غرب کشور امروز تحت تاثیر قرار گیرد.

وی ادامه داد: فردا تقویت این سامانه بارشی باعث تشدید بارندگی ها در مناطق ذکر شده می شود و فعالیت آن به بخش هایی از جنوب، مرکز ، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های جنوب البرز شامل استان های زنجان، قزوین، البرز ، تهران و سمنان گسترش می یابد.

نقشینه گفت: بارش ها فردا بر روی استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان ، ایلام، بوشهر ، خوزستان، غرب اصفهان ، کرمانشاه، مرکزی، قم ، همدان، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، اردبیل ، کردستان، زنجان ، قزوین و گیلان رخ می دهد که روی مناطق مرتفع بارش ها به صورت برف خواهد بود.

وی افزود: به تدریج اواخر وقت جمعه از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کاسته می شود اما جمعه قسمت هایی از مرکز ، شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار خواهد گرفت.

وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور

کارشناس پیش بینی هوای سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز غبار آلود است اما فردا ابری و بارانی خواهد شد، جمعه نیز در تهران وزش باد رخ می دهد و شاهد کاهش نسبی دما صبح شنبه در پایتخت خواهیم بود که با این حساب کیفیت هوا روز جمعه بهتر می شود، بیشینه دمای امروز تهران 16 و شمیران 12 می شود و کمینه تهران و شمیران به ترتیب فردا 3 و 5 درجه می شود.

نقشینه گفت: بندر عباس با دمای 29 درجه بالای صفر و بجنورد منفی یک درجه به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه