زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اجتماعی » معاون وزیر آموزش و پرورش: حمایت کم نظیر دولت از دانش آموزان با نیازهای ویژه
تاریخ انتشار : 2018/12/03 - 13:17
 کد خبر: 30025
 264 بازدید

معاون وزیر آموزش و پرورش: حمایت کم نظیر دولت از دانش آموزان با نیازهای ویژه

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: دولت حمایت کم نظیری از دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان ها دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش: حمایت کم نظیر دولت از دانش آموزان با نیازهای ویژه

مجید قدمی افزود: دولت تدبیر و امید روند حمایت از دانش آموزان با نیازهای ویژه در مسیر جدیدی قرار داد به گونه ای که بیشترین مشکلات این مجموعه برطرف و نیازها تامین شده است.
وی، توسعه پوشش تحصیلی به ویژه در بخش آموزش تلفیقی، افزایش بودجه، الکترونیکی شدن شیوه ارائه خدمات سنجش، تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان ، درمان، تامین هزینه های دارویی، جراحی خدمات توانبخشی، صمعک ، واکر، ویلچر و عینک به صورت بلاعوض از جمله این حمایت ها برشمرد.
قدمی گفت: حمایت های دولت موجب شد تا خانواده هایی که دارای فرزندان با نیازهای ویژه هستند برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استثنایی کشور اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: دولت مشکل سنوات ارفاقی فرهنگیان مدارس استثنایی را نیز با اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال برطرف کرد و بودجه سازمان نیز نسبت به گذشته رشد چشمگیری پیدا کرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه یک هزارو۵۷۰ مدرسه استثنایی در کشور فعال است، ادامه داد: ۲۳ هزار نیروی انسانی در این مدارس به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمات رسانی می کنند.
وی اضافه کرد: در حالی که کل مراکز خدمات دهی درمانی به این دانش آموزان تا پایان دولت دهم ۱۹۶ مرکز بود اما اکنون به ۵۵۰ مرکز افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: در مدارس استثنایی کشور ۱۵۰ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه تحصیل می کنند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه