زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» بین الملل » اعتراضات در فرانسه به وضعیت فوق العاده رسید
تاریخ انتشار : 2018/12/02 - 18:43
 کد خبر: 29918
 330 بازدید

اعتراضات در فرانسه به وضعیت فوق العاده رسید

سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد این کشور برای مقابله با اعتراضاتی که از دو هفته پیش آغاز شده، وضع فوق‌العاده اعلام خواهد کرد.

اعتراضات در فرانسه به وضعیت فوق العاده رسید

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از رویترز، «بنجامین گریووکس» سخنگوی دولت فرانسه، اعلام کرد این کشور برای جلوگیری از ادامه تظاهرات خشونت باری که این روز‌ها در این کشور به پا شده است، وضع فوق العاده اعلام خواهد کرد. این تظاهرات مدنی بدترین تظاهرات یک دهه گذشته فرانسه بوده است.

گریووکس از تظاهرات‌کنندگان خواست خشونت را کنار بگذارند و پای میز مذاکرات بیایند.

مردم فرانسه حدود سه هفته است در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون و بالا رفتن هزینه‌های زندگی به خیابان‌ها آمده‌اند و با پلیس ضد شورش درگیر شده‌اند. تظاهرکنندگان ساختمان ها، خودرو‌ها و درخت‌های کریسمس را به آتش می‌کشند. ایستگاه‌های مترو بسته شدند و حتی اسلحه یک پلیس هم ربوده شد.

«امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، در واکنش به این اعتراضات اعلام کرد اجرای سیاست‌های اقتصادی او ضروری است. وی در کنفرانس گروه ۲۰ در آرژانتین گفت: «من به اعتراضات گوش می‌دهم؛ اما هرگز خشونت را نمی‌پذیرم».

رئیس‌جمهور فرانسه شب گذشته نیز با اعلام اینکه آنچه در فرانسه اتفاق می‌افتد ربطی به مطالبات مشروع ندارد، گفت درگیری‌های پاریس غیرقابل‌قبول است و اخلالگران به دست قانون سپرده خواهند شد.

وزارت کشور فرانسه پیشتر اعلام کرد دست‌کم ۷۵ هزار نفر در اعتراضات موسوم به «جلیقه زردها» در فرانسه شرکت کرده‌اند. در پی این اعتراضات تاکنون ۱۹۰ آتش‌سوزی ایجاد شده است و ۶ ساختمان در آتش سوخته است.

همچنین طبق گزارش رسانه‌های فرانسوی، در این درگیری‌ها 133 نفر مجروح و حدود 300 معترض بازداشت شده‌اند. تعدادی خودرو نیز به آتش کشیده شده است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه