زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اجتماعی » کسب و کار در مجتمع تجاری ولیعصر تهران خوابید
تاریخ انتشار : 2018/12/02 - 18:01
 کد خبر: 29894
 438 بازدید

کسب و کار در مجتمع تجاری ولیعصر تهران خوابید

مجتمع تجاری ولیعصر (عج) واقع در منطقه 4 شهرداری تهران با بیش از ۱۸۰ واحد تجاری پلمپ شد.

کسب و کار در مجتمع تجاری ولیعصر تهران خوابید

شهردار ناحیه ۸ منطقه ۴ شهرداری تهران، ضمن تایید خبر پلمپ مجتمع تجاری ولیعصر(عج) گفت: مرداد ماه حکم تخریب و تعطیل این برج از سوی کمیسیون ماده صد صادر و حدود ۲۰ روز پیش این رای ابلاغ شد. ما به مالکین هم به صورت کتبی و هم به‌وسیله نصب بنر اعلام کردیم که این رای قابل اجراست و با وجود اینکه همان لحظه می‌توانستیم حکم را اجرا کنیم، مهلتی ۱۰ روزه به آنان دادیم.

حامد قاسمی‌ادامه داد: این برج دارای ۱۷۸۰ متر زیربنای تجاری و حدود ۸۰-۷۰ متر زیربنای مسکونی است. یک قسمت از این برج مسکونی است که حدود ۳۸ متر آن غیرمجاز است. همچنین بخشی از قسمت تجاری این برج به صورت غیرمجاز استفاده می‌شود و بدون اینکه توافقی با شهرداری صورت بگیرد، این بخش را تفکیک و غرفه غرفه کرده‌اند و اجاره داده یا فروخته‌اند. این برج بیش از ۱۸۰ واحد تجاری دارد که ۹۰ واحد آن فعال است. درواقع در این برج، مازاد بر پروانه استفاده تجاری شده است. قسمت تجاری مجاز این برج ناچیز است. به‌علاوه اکثر غرفه‌ها پایان کار ندارند.

وی با اشاره به اینکه بالای این برج مسکونی است و از قسمت پایینی آن استفاده تجاری می‌شود، عنوان کرد: قسمت مسکونی برج هم مشکل دارد و پایان کار آن اخذ نشده است. ضمنا زمانی که پروانه دریافت کرده‌اند نسبت به تامین پارکینگ اقدام نکرده‌اند.

شهردار ناحیه ۸ منطقه ۴ شهرداری تهران با بیان اینکه اکنون کسبه این برج درصدد هستند تا مالک را پیدا کنند و مساله حل شود، گفت: مالک بدون اینکه سند و پایان کار دریافت کند واحدهای مسکونی را فروخته است. به طور کلی این ملک شسته‌رفته نیست و زمانی که پلمپ شد کسبه هم خوشحال بودند که بالاخره تکلیف مشخص می‌شود و هم ناراحت بودند که کسب و کارشان می‌خوابد.

وی تصریح کرد: به طور کلی این برج از نظر ایمنی هم پرخطر است و ما چندین بار اعلام کرده‌ایم تا نکات ایمنی آن را رعایت کنند اما تاکنون اقدامی‌نکرده‌اند. مالک برج پیش از این اقدام به رعایت نکات اخطاری شهرداری نکرده و اکنون باید دید چه واکنشی نشان خواهد داد.

قاسمی اضافه کرد: اکنون تنها بخش تجاری مجتمع ولیعصر (عج) توسط نیوجرسی پلمپ شده و بخش مسکونی که دارای حدود ۳۴۰ واحد است، فعلا مشکلی ندارد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه