زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۷/۱
» حوادث » یکی از سارقین مسلح در سایت دیوار به قتل رسید
تاریخ انتشار : 2018/11/30 - 20:06
 کد خبر: 29636
 282 بازدید

یکی از سارقین مسلح در سایت دیوار به قتل رسید

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف پرونده‌ جنایت در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت‌های مسلحانه گوشی‌های تلفن همراه خبر داد.

یکی از سارقین مسلح در سایت دیوار به قتل رسید

سرهنگ علی ولیپور گودرزی درباره کشف پرونده‌ جنایت در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت‌های مسلحانه گوشی‌های تلفن همراه، اظهار کرد: ساعت ۰۳:۰۰ مورخه ۲۷/۰۸/۱۳۹۷ طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پزشکی اعلام شد که شخصی در خیابان باقرخان مورد اصابت گلوله قرار گرفته است؛ در ادامه، تیم اورژانش ۱۲۵ در محل حاضر و مشخص شد مرد جوانی از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفته که بلافاصله این شخص به بیمارستان امام خمینی منتقل و اقدامات درمانی در خصوص وی انجام شد.

ساعت ۰۵:۰۰ مورخه ۲۷/۰۸/۱۳۹۷ به کلانتری ۱۴۸ انقلاب اعلام شد که این شخص به علت شدت جراحت فوت کرده است؛ پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم در مرحله اول تحقیقات خود، با شناسایی هویت مقتول به نام “سعید” (۲۵ ساله) به محل سکونت وی در شهرستان اسلامشهر رفته و در تحقیقات از خانواده مقتول اطلاع پیدا کردند که سعید ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۲۶/۰۸/۱۳۹۷ به همراه یکی از دوستانش به نام مراد (۳۴ ساله) از منزل خارج شده و پس از آن دیگر مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس‌های اعضای خانواده نیز نبوده است.

دستگیری “مراد” در دستور کار کارآگاهان اداره قرار داشت و مشخص شد “مراد” در پرونده‌ی سرقت مسلحانه گوشی‌های تلفن همراه در مورخه ۲۸/۰۶/۱۳۹۷ توسط اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده و در حال حاضر در اختیار اداره یکم قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده قتل عمـد با شلیک گلوله، مراد در اختیار اداره دهم پلیس قرار گرفت. مراد در اظهارات اولیه منکر ارتکاب جنایت شد و مدعی شد: ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۲۶/۰۸/۱۳۹۷ و پس از مصرف شیشه به همراه سعید از خانه‌ی پدر سعید خارج شدیم، اما پس از مدت کوتاهی، سعید را با ماشین به درب منزلش بازگردانده و پس از آن هیچ اطلاع و خبری از وی ندارد.

تحقیقات در خصوص بررسی صحت اظهارات مراد در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا اینکه مشخص شد گوشی تلفن همراه بدست آمده از مراد در زمان دستگیری، در واقع متعلق به سعید بوده است؛ لذا بار دیگر تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و اینبار در حالیکه مراد چاره‌ای جز اعتراف و بیان حققت نداشت، صراحتا عنوان کرد که سعید با شلیک گلوله اسلحه کمری وی به قتل رسیده است.

مراد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: پس از مصرف شیشه، [ ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۲۶/۰۸/۱۳۹۷]به همراه سعید از خانه پدرش خارج شدیم؛ به پیشنهاد سعید با ماشین شخصی من، برای سرقت و زورگیری به منطق شمال و شمال غرب تهران در مناطق شهران و شهرک قدس آمدیم؛ سعید رانندگی می‌کرد و من نیز کنار او نشسته بودم؛ در یک لحظه اسلحه را از زیر صندلی [ شاگرد راننده] خارج کردم که ناگهان تیری از اسلحه شلیک شد و در حالیکه سعید در حال رانندگی به پهلوی راست او اصابت کرد؛ سعید را به مقابل بیمارستان رساندم و طی تماس با ارژانس اعلام کردم که شخصی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در فاصله ۱۰۰ متری از درب اصلی بیمارستان روی زمین افتاده است؛ سعید را از ماشین خارج کرده و روی زمین قرار دادم و خودم با کمی فاصله منتظر آمدن اورژانس ایستادم تا اینکه اورژانس در محل حاضر شد و او را به بیمارستان منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر تحقیقات از متهم در دو پرونده جداگانه‌ی قتل عمد و سرقت مسلحانه در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است و متهم با صدور قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

پرونده دستگیری مراد به اتهام سرقت مسلحانه، در مورخه ۰۳/۰۹/۱۳۹۷ و با تیتر خبر “حضور سارقین مسلح در سایت دیوار” ارسال شده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه