زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اقتصاد کلان » تخلف دستگاه‌هایی که حدود 50 هزار میلیارد تومان را به سازمان هدفمندی پرداخت نکردند
تاریخ انتشار : 2018/11/30 - 12:43
 کد خبر: 29597
 469 بازدید

تخلف دستگاه‌هایی که حدود 50 هزار میلیارد تومان را به سازمان هدفمندی پرداخت نکردند

جبار کوچکی‌نژاد، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت این تحقیق و تفحص گفت: جمع‌بندی نهایی گزارش این تحقیق و تفحص را به کمیسیون اقتصادی ارائه کردیم و مراحل نهایی در این کمیسیون در حال طی شدن است.

تخلف دستگاه‌هایی که حدود 50 هزار میلیارد تومان را به سازمان هدفمندی پرداخت نکردند

وی ادامه داد: اشکالاتی در گزارش وجود داشت که در حال رفع آنها هستیم و در چند روز آینده گزارش نهایی در صحن کمیسیون و سپس در صحن علنی پارلمان، قرائت می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه در روند تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها مدارکی دال بر تخلف در این سازمان وجود دارد، افزود: پس از قرائت گزارش تدوین شده در صحن علنی پارلمان میزان و رقم تخلفات مشخص می‌شود.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه از سال 89 باید حدود 310 هزار میلیارد تومان به این سازمان وارد می‌شد، اظهار داشت: دستگاه‌هایی که باید این رقم را به سازمان پرداخت می‌کردند حدود 50 هزار میلیارد تومان را پرداخت نکردند که از دستگاه‌ها خواسته شده علت پرداخت نکردن این رقم را به کمیته تحقیق و تفحص اعلام کنند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه 30 درصد از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به برخی از دستگاه‌ها که طبق قانون وظایفی به آنها محول شده بود، پرداخت می‌شد، اضافه کرد: تنها 3 درصد از این 30 درصد پرداخت شده که به دنبال علت این موضوع هستیم.

وی ادامه داد: به طور نمونه از 10 درصد یارانه‌‌ای که باید به حوزه بهداشت پرداخت می‌شد، فقط یک‌و نیم درصد از آن پرداخت‌ شده است که این نیز تخلف است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: تخلفات صورت گرفته در این گزارش به قوه قضائیه ارائه می‌شود و عوامل متخلف در دستگاه‌ها باید در این زمینه پاسخگو باشند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه