زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اقتصاد کلان » حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟
تاریخ انتشار : 2018/11/28 - 22:14
 کد خبر: 29416
 156 بازدید

نوبخت: ۹۸ با بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها روبرو هستیم

حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

در حالی که بحث بر سر میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده داغ است، محمدباقر نوبخت، در آخرین اظهارات خود تصمیمات اتخاذ شده در این حوزه را تشریح کرد.

حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره مفاد بودجه سال آینده و میزان افزایش حقوق مورد سئوال قرار گرفت . وی در این خصوص گفت: حقوق کارکنان دولت، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: ویژگی بودجه سال ۹۸ ضمن وجود تحریم، توجه به معیشت مردم و به ویژه کارکنان دولت است.وی افزود: بر این اساس، حقوق کارکنان دولت، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و ما امیدواریم برنامه‌های خود را ضد تحریم کنیم.رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: هدف ما برای سال ۹۸، رشد تولید، اشتغال و کاهش فقر مطلق است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه بودجه براساس قانون محاسبات، برنامه‌ای یکساله برای پیش‌بینی منابع درآمدی، مصارف یکساله و مصارفی که ما را به اهداف‌مان می‌رساند، است، تصریح کرد: سال ۹۸، سال ویژه‌ای است. سالی است که ما به قول امریکایی‌ها، در یکی از بی‌رحمانه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌ها باید کشور را اداره کنیم. سایه تحریم در منابع، مصارف و اهداف ما می‌افتد. هنر ما این است که از تجارت و منابع‌مان قبلی‌مان، شرایط تحریمی را دور بزنیم.

نوبخت ادامه داد: تیمی در امریکا وجود دارد که می‌خواهد راه‌های جدید ما را شناسایی کند و به همین خاطر نمی‌توان به صورت ریز و شفاف برخی از مسائل را بیان کنم.

وی با بیان اینکه بودجه ما یکی از بودجه‌های شفاف است و صندوق بین‌المللی پول بودجه ایران را از نظر شفافیت تحسین‌برانگیز توصیف کرده است، خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم منابع را به دقت انتخاب کنیم و منابع غیرواقعی را در بودجه پیش‌بینی نکنیم. در این چارچوب، این عدد با توجه به اینکه بخش قیمت نفت نهایی نشده، روز دوشنبه آن را اعلام می‌کنم.

واحدها را به گرفتن پول تحریک نکنید

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه واحدهای تولیدی خاص واحدهای صنعتی نیست و مربوط به بخش‌های کشاورزی و خدماتی و گردشگری هم می‌شود، یادآور شد: هر دستگاهی تلاش می‌کند بیشترین منابع را در بودجه بگیرد. مثلا برای گندم، اگر قرار بود منابع ما فقط در اختیار گندمکاران قرار گیرد، شورای اقتصاد به جای ۱۴۷۰ تومان، ۲۴۰۰ تومان را تصویب می‌کرد ولی فقط کشاورزی و بودجه ما گندمکاران نیست؛ دانشگاه‌ها به دنبال دریافت منابع‌شان است، بازنشستگان به دنبال همترازی خود هستند و باید به صندوق‌ها نیز رسیدگی شود.

نوبخت با بیان اینکه من واحدها را از تحریک برحذر می‌دارم، عنوان کرد: من از رسانه‌ها می‌خواهم برخی از افراد بخش‌ها را برای مطالبه بیشتر تحریک نکنند. ما برای اینکه پول کشاورزان را زودتر بدهیم، سه هزار میلیارد تومان با سود ۲۰ درصد قرض گرفتیم تا پول گندمکاران زودتر داده شود. همه بخش‌ها باید حساسیت کشور را متوجه باشند و اگر کسی به دنبال تحریک باشد، رسالت اجتماعی خود را درست انجام نداده است. اگر کسی خواستار پول بیشتری باشد، ما باید آن را از آموزش و پروش، درمان و دانشگاه‌ها کم کنیم.

نوبخت گفت: دریافتی مستمری بگیران در سال‌های اخیر،۳ تا ۵ برابر افزایش داشته و این کار در سال آینده هم ادامه خواهد داشت و افراد یارانه خود را دریافت می‌کنند و بسته‌های حمایتی نیز توزیع خواهد شد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه