زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۷
» تله تایپ » مالدیو دوباره به ایران علاقه مند شد!
تاریخ انتشار : 2018/11/23 - 14:04
 کد خبر: 28566
 146 بازدید

مالدیو دوباره به ایران علاقه مند شد!

وزارت خارجه مالدیو امروز ( پنجشنبه ) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت جدید این کشور مذاکرات برای از سرگیری روابط دیپلماتیک خود با جمهوری اسلامی ایران و قطر را آغاز کرده است.

مالدیو دوباره به ایران علاقه مند شد!

مالدیو در سال 2016 به همراه چند کشور حامی آل سعود روابط دیپلماتیک خود با تهران و بعد از قطع روابط کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر با کشور قطر در سال 2017 ، روابط دیپلماتیک خود با دوحه را نیز متوقف کرده بود.

به گزارش روز پنجشنه روزنامه مالدیو ایندیپندنت ، عبدالله شاهد وزیر خارجه جدید مالدیو گفت: با تشکیل دولت جدید، مالدیو برای ازسرگیری روابط با کشورهای دوست علاقه‌مند است.

عبدالله شاهد افزود: ما اصل حفظ روابط خوب با کشورهای دوست را معیار اصلی دولت مالدیو قرار داده‌ایم و خواهان داشتن روابط محکم با کلیه کشورهایی هستیم که خواستار داشتن روابط خوب با مالدیو هستند.

عبدالله شاهد که پیش از این سخنگوی پارلمان مالدیو بود گفت: گفت و گوهای از سرگیری روابط میان مالدیو با کشورهای قطر و ایران آغاز شده ‌است.

دولت پیشین مالدیو تحت ریاست عبدالله یمین بارها در حمایت از مواضع عربستان سعودی با چندین کشور بین‌الملل از جمله ایران و قطر وارد نزاع سیاسی شد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه مالدیو، عبدالله شاهد وزیر خارجه جدید این کشور قرار است اولین سفر خارجی خود را به کشور هند و بعد از آن به کشورهای عربستان، امارات و چین داشته باشد.

به گفته مقامات مالدیو، هدف از این سفرها جذب سرمایه برای پرداخت بدهی‌های خارجی است که اکثر حجم این بدهی‌ها به کشور چین است.

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند و پایتخت آن ماله است


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه