زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» بین الملل » سوء تغذیه جان ۸۵ هزار کودک یمنی را گرفت
تاریخ انتشار : 2018/11/21 - 21:08
 کد خبر: 28386
 295 بازدید

سوء تغذیه جان ۸۵ هزار کودک یمنی را گرفت

سازمان “نجات کودکان” که مقر آن در کشور انگلیس است، اعلام کرد : حدود 85 هزار کودک زیر 5سال یمنی […]

سوء تغذیه جان  ۸۵ هزار کودک یمنی را گرفت

سازمان “نجات کودکان” که مقر آن در کشور انگلیس است، اعلام کرد : حدود 85 هزار کودک زیر 5سال یمنی به سبب سوء تغذیه شدید جان خود را از دست داده‌اند.
تامر کرولوس مدیر دفتر این مؤسسه در یمن گفت: در مقابل هر کودک یمنی که به سبب بمباران و گلوله‌ کشته می‌شود، دهها کودک در این کشور نیز به خاطر گرسنگی می میرند و این مشکلی است که حل کامل آن ممکن است.
کرولوس افزود: سیستم ایمنی این کودکان در نهایت ضعف قرار دارد تا آنجا که بعضی از آنها چنان دچار ضعف و سستی شدند که حتی قادر به گریستن هم نیستند.
وی در ادامه گفت: پدران از دیدن کودکانشان که از بیماری و گرسنگی در حال مردن هستند، به شدت رنج می برند و این درحالی است که قادر به هیچ اقدام مفیدی برای کودکان شان نیستند.‎
بر اساس گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، وی هشدار داد که زندگی حدود 150 هزار کودک در بندر الحدیده در معرض خطر قرار دارد.
سازمان نجات کودکان وضعیت یک کودک یمنی به نام نصیر را که تنها 13 ماه دارد،‌تحت نظر قرار داده است که وی از جمله کودکانی است که از سوء تغذیه شدید رنج می‌برد. نصیر در ماه اکتبر تحت درمان قرار گرفت، اما با آغاز ماه اکتبر حال وی بار دیگر رو به وخامت رفت.
سعاد مادر این کودک فلسطینی به شبکه بی بی سی انگلیس گفته است : من از نگرانی حال و روز بسیار بد کودکان خود ، نمی توانم بخوابم و همواره در رنج و عذاب به سر می برم. ‎
ماه گذشته میلادی سازمان ملل هشدار داد که گرسنگی و قحطی جان حدود 14 میلیون یمنی را تهدید می‌کند.
سازمان ملل برای ازسرگیری گفت‌وگوها در راستای پایان دادن به جنگی علیه یمن که بیش از سه سال است، ادامه دارد، و سبب بروز بدترین بحران انسانی در جهان شده است، تلاش می‌کند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه