زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» اجتماعی » قول پرداخت یک ماه حقوق کارگران گروه ملی تا هفته آینده
تاریخ انتشار : 2018/11/20 - 16:03
 کد خبر: 28237
 149 بازدید

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت کار عنوان کرد:

قول پرداخت یک ماه حقوق کارگران گروه ملی تا هفته آینده

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تا هفته آینده حقوق معوق یک ماه کارگران گروه ملی فولاد ایران پرداخت می‌شود، گفت: مجوزی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده تا تولیدات گروه ملی فولاد ایران در بازار به فروش برسد و از محل فروش این محصولات، حقوق کارگران پرداخت و مواد اولیه مورد نیاز تولید نیز تامین شود.

قول پرداخت یک ماه حقوق کارگران گروه ملی تا هفته آینده

کریم یاوری با اشاره به حضور در اهواز جهت پیگیری حل مشکلات کارگران گروه ملی فولاد ایران اظهار کرد: امروز از ساعت 8 صبح در محل کارخانه گروه ملی فولاد در اهواز حضور پیدا کردیم تا مشکلات این شرکت را بررسی و از نزدیک با کارگران صحبت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این و بر اساس قانون، محصولات کارخانه گروه ملی فولاد تنها در بورس عرضه می‌شد، افزود: با پیگیری‌هایی که از سوی معاون اول رییس جمهور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام گرفت، مجوزی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد تا تولیدات گروه ملی فولاد ایران در بازار به فروش برسد.

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این مجوز به مدیران گروه ملی این اختیار را می‌دهد تا تولیدات دپو شده خود در کارخانه را که ارزش آنها بالغ بر 150 میلیارد تومان است، در بازار به فروش برسانند.

یاوری ادامه داد: مدیران این شرکت می‌توانند با این مجوز، از محل فروش و پیش فروش محصولات تولیدی کارخانه تا هفته آینده حقوق معوق یک ماه کارگران را پرداخت کنند. سایر معوقات و مطالبات کارگران نیز پس از فروش محصولات پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه “تولید” در اولویت خواسته‌های کارگران گروه ملی فولاد ایران قرار دارد، گفت: با فروش این محصولات تولیدی کارخانه، مدیران شرکت باید مواد اولیه مورد نیاز تولید کارخانه را فراهم کنند. امیدواریم مواد اولیه کارخانه از طریق فروش محصولات تولید شده تامین شود تا کارگران بتوانند به تولید بپردازند.

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران گروه ملی فولاد ایران از شایسته‌ترین و قانع‌ترین کارگران کشور هستند، گفت: اینکه “تولید” در اولویت نخست درخواست کارگران گروه ملی است، دیدگاه بسیار قابل توجهی است و باید از آنها در این زمینه تقدیر کرد.

دیدار با کارگران نیشکر هفت‌تپه برای حل مشکلات

یاوری در خصوص مساله کارگران نیشکر هفت تپه نیز عنوان کرد: بعد از ظهر امروز در جمع کارگران نیشکر هفت تپه حضور پیدا خواهیم کرد و مسایل آنها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما به استان خوزستان سفر کرده‌ایم تا به کارگران خبرهای خوشی دهیم و در این زمینه نیز قطعا اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

کریم یاوری مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید نور محمدپور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان امروز، 29 آبان ماه با حضور در کارخانه گروه ملی فولاد ایران از نزدیک مشکلات کارگران را جویا شدند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه