زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۹
» اقتصادی » شریعتمداری: نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بسته‌های حمایتی
تاریخ انتشار : 2018/11/19 - 13:13
 کد خبر: 28058
 165 بازدید

شریعتمداری: نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بسته‌های حمایتی

وزیر کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بسته‌های حمایتی دولت گفت: حدود نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش این بسته‌های حمایتی قرار دارند.

شریعتمداری: نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بسته‌های حمایتی

محمدعلی شریعتمداری در حاشیه کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت گفت: امیدواریم که این کنفرانس با حضور همه سازمان‌های بین المللی دخیل در امر معلولیت‌ها برگزار شود؛ این اولین قدم جمهوری اسلامی ایران در مشارکت جویی در عرصه توان افزایی کودکان معلول بود که با قوت برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مسئله غربالگری برای کنترل معلولیتهای ناشی از ازدواجهای نامناسب گام‌های خوبی برداشته‌ایم افزود: در سالهای اخیر فرم‌هایی توسط سازمان بهزیستی تهیه و در اختیار جوانان قرار گرفته که در همین راستا از تولد ۲۵ هزار کودکی که سالانه به جمع کودکان معلول ناشی از این نوع ازدواج‌ها و عوامل ژنتیکی متولد می‌شدند جلوگیری خواهد شد.

وزیر رفاه در ادامه با اشاره به سبدهای حمایتی دولت نیز بیان کرد: سبدهای حمایتی دولت که از هفته‌ اخیر در برنامه کاری وزارت رفاه قرار گرفته حدود نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گفته شریعتمداری افرادی در این طرح در اولویت قرار دارند که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و افراد پشت نوبتی این سازمان‌ها بوده که در مرحله اول طرح، بسته حمایتی خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: مرحله دوم، سیاست جبرانی دولت است که شامل اقشاری که حقوق ثابت می‌گیرند و به نوعی پرداخت‌هایشان متکی به دولت است، می‌شود که از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد امیدواریم ظرف روزهای آینده در فیش حقوقی آنها لحاظ شود.

شریعتمداری مبلغ پرداختی به کارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومانی دریافت می‌کنند، مشمول این بسته می‌شوند.

وی درباره زوجینی که هر دو کارمند دولت هستند و نحوه پرداخت بسته به آنها نیز گفت: جزئیات طرح و نحوه توزیع در مرحله دوم توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد تعیین خواهد شد.

وزیر رفاه افزود: توزیع این بسته‌ها آغاز شده است بطوریکه مرحله دوم و سوم آن قبل از حقوق و دستمزد ماهانه یا به همراه آن پرداخت می‌شود.

وزیر رفاه گفت: مرحله سوم این طرح به منظور جلوگیری از همپوشانی‌ها اجرا می‌شود که برای این مرحله منتظر اجرای مرحله‌های قبلی هستیم؛ مذاکراتی را با معاون اول رئیس جمهور داشته و در مرحله سوم کارگران ساختمانی و اقشار آسیب‌پذیری که حداقل دستمزد را می‌گیرند در نظر گرفته شده‌اند.

به گفته وی رئیس جمهور در نظر دارد به مشمولان نیازمند، سبدهای کالایی به جای بسته‌های نقدی پرداخت کند و بیشتر به سمت تأمین کالا برای این اشخاص برود.

وی مراحل بعدی و تعداد دفعات توزیع این بسته را متکی به منابع و بودجه سال 98 دانست.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه