زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۷
» اجتماعی » آغاز طرح زمستانی پلیس از 22 آذر ماه
تاریخ انتشار : 2018/11/18 - 12:50
 کد خبر: 27906
 207 بازدید

آغاز طرح زمستانی پلیس از 22 آذر ماه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح زمستانه پلیس و دیگر دستگاهها در جاده‌های سراسر کشور از 22 آذر ماه خبر داد.

آغاز طرح زمستانی پلیس از 22 آذر ماه

سردار تقی مهری در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های زمستانی که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد گفت: طرح زمستانی پلیس و دیگر دستگاهها از 22 آذرماه در جاده‌های سراسر کشور به ویژه جاده‌ها و گردنه‌های برفی آغاز شده و تا 22 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که لازم است تمامی دستگاهها با آمادگی کامل در این طرح حضور داشته باشند، ادامه داد: در زمستان سال 96 ، 3400 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که از این تعداد 68 درصد در معابر برون شهری و 32 درصد در معابر درون شهری دچار حادثه شدند.

سردار مهری افزود: همچنین 38 درصد تصادفات به دلیل خستگی و عدم توجه به جلو ؛ 22 درصد تصادفات به دلیل سرعت غیر مجاز و 13 درصد تصادفات به دلیل سبقت غیر مجاز رخ داد که این نشان می‌دهد تنها سه عامل باعث وقوع بیش از 70 درصد از تصادفات شده است.

وی از دستگاههای مسئول خواست تا خودروها و تجهیزات خود را به شکل دقیق بررسی کند و نیروهای امداد و نجات نیز آمادگی خود را ارتقاء دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد:‌ هر چند پیش بینی شده بارش‌ها زودتر آغاز شود؛ اما لازم است هواشناسی نیز پیش بینی‌های خود را زودتر و به موقع اعلام کند.

سردار مهری با بیان این که ریزش کوه و ریزش بهمن، برف و کولاک و آبگرفتگی و یخ زدگی معابر از جمله مهمترین اتفاقات در زمستان هستند، گفت: لازم است رانندگان نیز حتما با باک پر در جاده‌ها تردد کنند. تجهیزات زمستانی همچون زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند و تجهیزات گرمایشی خودرو نیز سالم باشند. همچنین در طول سفر نیز باید وعده غذایی کافی به همراه داشته باشند و قبل از حرکت وضعیت جاده‌ها را از سامانه 88255555 استعلام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی همچنین به اقدامات پلیس در اربعین اشاره کرد و گفت: امسال به کارگیری سامانه‌ها و تجهیزات نقش موثری در کاهش تصادفات و حوادث داشت و استفاده از سامانه سپهتن در حمل ونقل عمومی بسیار موثر بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اجرای طرح سراسری معاینه فنی نیز گفت: دوربین‌های قبلی که فعال هستند اما در خصوص دوربین‌های جدید و امکاناتی که باید در اختیار بگیرند نیز پلیس تهران بزرگ اقدامات خود را انجام خواهد داد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه