زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۷/۱
» اجتماعی » افزایش مراجعه مردم به سازمان انتقال خون
تاریخ انتشار : 2018/11/15 - 21:44
 کد خبر: 27592
 129 بازدید

افزایش مراجعه مردم به سازمان انتقال خون

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: با آغاز فصل سرما و بارش برف و باران در کشور، میزان مراجعه مردم برای اهدای خون کاهش می یابد و در حال حاضر در استان های تهران، گیلان، مازندران، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به اهدای خون نیازمندیم.

افزایش مراجعه مردم به سازمان انتقال خون

بشیر حاجی بیگی روز پنجشنبه با اشاره به کاهش اهدای خون در آغاز فصل سرما، افزود: سازمان انتقال خون ایران مسئول تامین خون و فرآورده های آن در بیش از 850 بیمارستان و مرکز درمانی در کشور است و در تهران و کلانشهرها و مراکز استان ها نیاز به خون بیشتر احساس می شود.
وی ادامه داد: شهر تهران با داشتن حدود 170 بیمارستان و مرکز درمانی، بیشترین نیاز به خون و فرآورده های آن را در کشور دارد. البته در شهرهایی که بیماران خاص به ویژه بیماران مبتلا به تالاسمی در آنها زندگی می کنند مانند شهرهای استان های گیلان، مازندران و تهران به اهدای خون نیاز است.
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران افزود: مراکز اهدای خون در تهران علاوه بر فعالیت در طول هفته، امروز پنجشنبه تا ساعت 20 باز است و فردا جمعه نیز مرکز جامع اهدای خون تهرانپارس و ستاری تا ساعت 15 و مرکز وصال شیرازی تا ساعت 20 آماده پذیرایی از اهداکنندگان خون هستند.
حاجی بیگی اظهار داشت: نیاز به خون و فرآورده های آن به صورت روزانه و همیشگی است. 90 درصد مردم ایران دارای گروه های خونی مثبت و 10 درصد دارای گروه های خونی منفی هستند، اما در حال حاضر به همه گروه های خونی نیاز است. البته در استان گیلان به گروه خونی A مثبت و O منفی بسیار نیاز است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه