زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۷
» تله تایپ » فلاحت پیشه حرف خود را درباره ظریف پس گرفت
تاریخ انتشار : 2018/11/14 - 19:11
 کد خبر: 27442
 232 بازدید

فلاحت پیشه حرف خود را درباره ظریف پس گرفت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که واژه «احضار وزیر امور خارجه» به مجلس را به کار نبرده است.

فلاحت پیشه حرف خود را درباره ظریف پس گرفت

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شواری اسلامی با اشاره به تیتر و مطالب خبرگزاری‌های فارس و تسنیم درباره احضار وزیر امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه‌ مقننه اظهار کرد: «من از واژه احضار استفاده نکردم. واژه احضار را دوستان (خبرگزاری‌های تسنیم و فارس) لطف کردند و به کار بردند و من نگفتم که ظریف احضار شده است. من گفتم که ما رابطه عادی با وزارت امور خارجه و وزیر آن داریم و نشست‌های متقابل بسیاری را برگزاری می‌کنیم.»

او ادامه داد: «روز یکشنبه نیز آقای ظریف را به عنوان یکی از اعضای تاثیرگذار در زمینه لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به نشست کمیسیون امنیت ملی برای بررسی CFT دعوت کرده‌ایم و در قالب آن نشست این بحث مطرح خواهد شد.»

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که «پس مطالب مطرح شده درباره احضار وزیر امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحیح نیست و نشست این کمیسیون برای بررسی موضوع CFT برگزار می‌شود؟» گفت: «بله در قالب CFT این بحث مطرح خواهد شد. به هرحال آقای ظریف هم در حاشیه گفت‌وگویی درباره لوایح در ارتباط با FATF این مبحث را مطرح کرده‌اند. بنابراین اگر آقای ظریف در نشست کمیسیون امنیت ملی برای بررسی CFT حضور پیدا کنند امر مثبتی است و این مسئله پولشویی نیز در قالب همان نشست که برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT تشکیل می‌شود، مطرح خواهد شد.»

فلاحت‌پیشه متذکر شد: «واقعیتی که وجود دارد این است که بحث پولشویی که امروز در جامعه مطرح شده در ارتباط با مسئله کنوانسیون جهانی آن و مقابله بین‌المللی با امر پولشویی است. آمارهای جهانی در این زمینه مشخص است. کشورهای قرمز به لحاظ پولشویی در جهان نیز شناخته شده هستند. بر اساس آمارهای جهانی 50 درصد پولشویی جهان در آمریکا، 30 درصد در شرق آسیا و کشورهای نوظهور و مابقی نیز در کشورهایی غیر از ایران صورت می‌گیرد. یعنی ایران کشوری نیست که امر پولشویی در آن یک عارضه عام تلقی شود.»

او خاطرنشان کرد: «موضوع پولشویی در هیچ یک از مذاکراتی که درباره لوایح FATF و سایر مباحث با حضور آقای ظریف داشته‌ایم مطرح نشده است. علت غیرعلنی و محرمانه بودن جلسات کمیسیون امنیت ملی نیز همین است که مباحث بدون سند مطرح‌شده در آن رسانه‌ای نشود. من به همین دلیل گفتم که حرف‌های آقای ظریف غیرمستند است چون سندی درباره آن به ما نداده‌اند ولی ما امیدواریم آقای ظریف در این نشست حضور یافته و مباحث خود را مطرح کنند.»

به گزارش پانا، خبرگزاری‌های اصولگرای فارس و تسنیم با همراهی روزنامه‌هایی چون کیهان و وطن‌امروز از روز گذشته به بهانه اظهارات محمدجواد ظریف به خبرآنلاین مبنی بر وجود «پولشویی» در کشور، انتقادات تندی را به او روا داشته‌اند. خبرگزاری‌های مذکور امروز در اخبار جداگانه‌ای به نقل از رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نوشتند که ظریف به این کمیسیون «احضار» شده است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه