زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اجتماعی » افشانی می‌تواند تا ۱۵ آذر شهردار تهران باشد
تاریخ انتشار : 2018/11/13 - 18:01
 کد خبر: 27305
 194 بازدید

افشانی می‌تواند تا ۱۵ آذر شهردار تهران باشد

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد که افشانی می‌تواند تا ۱۵ آذر به عنوان شهردار تهران فعالیت کند.

افشانی می‌تواند تا ۱۵ آذر شهردار تهران باشد

محسن هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز اعضای شورای شهر با ۱۱ رای پیروز حناچی را به عنوان شهردار جدید و منتخب تهران انتخاب کرده‌اند گفت: پس از انتخاب، معرفی نامه حناچی را به همراه اسناد مربوطه برای صدور حکم به وزارت کشور ارسال کردم و امیدوارم هرچه زودتر حکم شهردار منتخب از سوی وزارت کشور صادر شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در ادامه جلسه یک فوریت تغییر اساسنامه‌ سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به تصویب رسید گفت: همچنین بخشودگی جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ از طریق ماده ۱۶ و ۱۷ نیز مطرح شد که برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.

وی درمورد انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران نیز گفت: در جلسه هم اندیشی امروز این موضوع مطرح شد اما با توجه به بررسی حقوقی حقوقدانان شورا و کارشناسان به این نتیجه رسیدند که شهردار فعلی می‌تواند تا ۱۵ آذرماه در پست خود باقی بماند مگر اینکه افشانی بخواهد زودتر از صدور حکم شهردار جدید برود.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از سوی نهادهای مختلف برای انتخاب شهردار با شما تماس گرفته شده است یا نه؟ گفت: هیچ تماسی در این خصوص با بنده گرفته نشده است و همان روزی که پنج نفر کاندیدا برای تصدی پست شهرداری تهران انتخاب شدند به وزارت اطلاعات نامه زدم اما پاسخ مکتوبی به من ندادند و منتظر نظر وزیر کشور هستیم و امیدواریم حکم شهردار تایید شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا آراء آخوندی از ۱۶ رأی به ۱۰ رای ریزش یافت تصریح کرد: حضور نامزدها در کمیسیون‌های تخصصی شورا حائز اهمیت است و روز گذشته دو نامزد شهرداری به کمیسیون‌ها رفته و به صورت تخصصی به سوالات اعضا پاسخ دادند و این مساله در رأی دادن اعضا موثر بوده است.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بر چه اساسی شهردار تهران تا ۱۵ آذر می‌تواند در شهرداری بماند،‌ گفت: مصاحبه‌ای را از سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور دیدم که عنوان کرده بودند که تا ۱۵ آذر بازنشستگان می‌توانند در سمت‌های خود باقی بمانند و حقوقدان مجرب شورا یعنی آقای امینی نیز عنوان کرد که افشانی می‌تواند تا ۱۵ آذر در شهرداری بماند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه