زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» تله تایپ » مجریان تلویزیونی در معرض خطر حذف شدن!
تاریخ انتشار : 2018/11/08 - 15:10
 کد خبر: 26424
 395 بازدید

مجریان تلویزیونی در معرض خطر حذف شدن!

چینی ها نوعی تحول جدی در پخش برنامه های خبری ایجاد خواهند کرد. تحولی که به طور کامل به هوش مصنوعی وابسته است و البته می تواند خبری نگران کننده برای فعالان حوزه خبر باشد.

مجریان تلویزیونی در معرض خطر حذف شدن!

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از انتخاب، چینی ها در جریان یک مراسم تکنولوژی در کنفرانس جهانی اینترنت در پکن از مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کردند.
این مجری ها به رسانه دولتی چین شینهوا وابسته هستند و در نگاه اول به هیچ وجه از انسان واقعی قابل تشخیص نیستند. در جریان این رونمایی دو مجری مبتنی بر هوش مصنوعی با دو زبان انگلیسی و چینی رونمایی شدند.

این دو مجری به شدت شبیه به مجری های واقعی بودند و حتی در نحوه گویش، تن صدا و لهجه نیز با مجری ها مشابهت دارند. این برنامه ترکیبی از ویژگی های انسانی است که از گزارش های واقعی گوینده ها و بر اساس بررسی سخنرانی های انسان ها و حرکات لب ها و صورت آنها طراحی شده است.

البته در این میان یک تفاوت مهم و چالشی وجود دارد. مجری های انسانی نهایتا هر روز هشت ساعت کار می کنند، در حالی که مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند ساعتها بدون توقف اخبار را گزارش کنند.

پیشبینی می شود به زودی این سیستم های روباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی وارد خبرگزاری شینهوا شوند. این موضوع نشان می دهد گوینده های خبر چین در معرض یک مشکل جدی قرار خواهند گرفت.

این مجری های مبتنی بر هوش مصنوعی کار خود را در کانال های منتخب از جمله برنامه های انگلیسی و چینی در آژانس های خبری، حساب عمومی وی چت و صفحه وب تلویزیون انجام می دهند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , فناوری
ارسال دیدگاه