زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۱۰
» اقتصادی » ۱۱۵ حساب کاربری از فیس‌بوک حذف شدند
تاریخ انتشار : 2018/11/06 - 12:28
 کد خبر: 25180
 414 بازدید

۱۱۵ حساب کاربری از فیس‌بوک حذف شدند

فیس‌بوک بالغ بر ۱۱۵ حساب کاربری را تحت‌تاثیر احتمال مداخلات سیاسی و تشویش اذهان عمومی علیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا مسدود کرد.

۱۱۵ حساب کاربری از فیس‌بوک حذف شدند

به گزارش تدبیر تازه نیوز، در چند سال اخیر به خصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی اتهامات زیادی به شبکه‌های اجتماعی و غول‌های تکنولوژی در جهان وارد شد و با تعهد نمایندگان این شرکت‌های بزرگ موظف شدند که از این پس نظارت بیشتری بر فعالیت‌های کاربران و حساب‌های کاربری مشکوک و جعلی داشته باشند.

شبکه‌های اجتماعی مختلفی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل نیز در این راستا مجبور و موظف شده‌اند که به مقابله با اخبار کذب و دروغین بپردازند و شفاف‌سازی بیشتری در این خصوص داشته باشند.

حالا رویترز گزارش داده است که فیس‌بوک نیز در آستانه برگزاری انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا بسیاری از حساب‌های کاربری مشکوک که فعالیت های ضدتبلیغاتی در رای‌گیری پیش رو را شناسایی و مسدود کرده است تا پایبندی خود را به مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین فعالیت‌های ضدسیاسی نشان دهد.

این شبکه اجتماعی در بیانیه خود همچنین اعلام کرده است که نیازمند تحقیق و بررسی‌های بعدی است تا تشخیص دهد این حساب‌های کاربری مشکوک و شناسایی شده تحت حمایت دولت روسیه بوده‌اند یا خیر.

بیشتر این حساب‌های کاربری مسدود شده به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و روسی پیام‌های خود را بر روی پلت‌فرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار دیجیتال , خبر داغ , فناوری
ارسال دیدگاه