زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۹
» خبر داغ » بعد از یک هفته کرفس خوردن چه اتفاقی برایتان می افتد
تاریخ انتشار : 2018/11/05 - 21:14
 کد خبر: 25090
 300 بازدید

بعد از یک هفته کرفس خوردن چه اتفاقی برایتان می افتد

کرفس کلی خواص دارد که برای بسیاری از اعضای بدن مفید است و اگر به صورت مداوم مصرف شود می توانید اثرات آن را ببینید. پیشنهاد ما به شما این است که کرفس را به مدت یک هفته بخورید. حتما می پرسید چرا؟ پاسخ این سوال را در ادامه ی این مقاله نوشته ایم.

بعد از یک هفته کرفس خوردن چه اتفاقی برایتان می افتد

لیستی ازاتفاقاتی که اگر یک هفته کرفس بخورید این اتفاق در بدنتان می‌افتد.

کنترل وزن برایتان راحت‌تر می‌شود

کرفس بیشترش آب است، اما ویتامین K. و مواد معدنی زیادی نیز دارد. چیزی که در مورد آن باید به یاد داشته باشید این است که کالری منفی است، یعنی بدنتان برای گوارش کرفس، به کالری بیشتری از کالری ِ. خود کرفس نیاز دارد. به منظور کاهش وزن می‌توانید خود کرفس را بخورید یا اینکه آب کرفس تهیه کنید که یک و نیم فنجان آن فقط ۱۶ کالری دارد.

تسکین سوزش معده

ریفلاکس اسید معده به مری بیماری‌ای است که معمولاً به دلیل تغذیه‌ی نادرست یا بدهضمی روی می‌دهد. آب کرفس می‌تواند سوزش معده را فوراً تسکین بدهد و اسیدیته‌ی معده را تنظیم کند. البته این یک راه‌حل موقت است و باید برای درمان قطعی به پزشک مراجعه کنید.

درمان زخم معده

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۰ نشان داد کرفس حاوی نوع خاصی عصاره اتانول است که از بروز زخم در مخاط سیستم گوارشی جلوگیری می‌کند. دارای فلاوونوئیدها، تانین‌ها و عصاره‌ها و آلکالوئید‌هایی است که تولید موکوس محافظ در داخل روده‌ها را افزایش می‌دهند.

خواص ضدالتهابی

خاصیت ضد کلسترول هم دارد که با تعدیل سطح کلسترول موجب جلوگیری از افزایش فشارخون نیز می‌شودالتهاب در بدن، یک واکنش ایمنی است که در پاسخ به عفونت یا تحریک صورت می‌گیرد و لزوماً چیز بدی نیست، زیرا این شیوه‌ی بدن برای محافظت از شما در برابر شیوع عفونت است.

اما گاهی باید التهاب و عوارض ناشی از آن را کنترل کنید و می‌تواند در این کار کمکتان کند، چون هم خاصیت ضدالتهابی دارد و هم ویژگی آنتی‌اکسیدانی. ضمناً  می‌تواند کاری کند که دندان‌هایتان سفیدتر جلوه کنند، زیرا کلسیم دارد. خوب است بدانید محصولاتی که آب فراوانی دارند می‌توانند بدن را به خوبی هیدراته کنند مانند خیار (۹۸ درصد آب) و البته کرفس (۹۵ درصد آب).

کمک به عملکرد گوارش

کرفس علاوه بر آب فراوان، فیبر زیادی هم دارد. فیبر طبیعی و فیتوشیمیایی‌ها می‌توانند دیواره‌های معده و روده کوچک را تحریک کرده و جلوی یبوست را بگیرند، زیرا به حرکت‌های دودی کمک می‌کنند. کرفس به آنزیم‌های گوارشی کمک می‌کند مواد مغذی را تجزیه کرده و جذب خون کنند.

کاهش فشار و کلسترول خون

این سبزی خاصیت ضد کلسترول هم دارد که با تعدیل سطح کلسترول موجب جلوگیری از افزایش فشارخون نیز می‌شود. باعث آرام‌سازی و شل شدن عضلات می‌شود و جریان پتاسیم و کلسیم را داخل و بیرون سلول‌ها بهبود می‌دهد. همان‌طور که دیدید فواید زیادی برای سلامتی دارد که می‌توانند در عرض مدت کوتاهی یا حتی فوراً خود را نشان بدهند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه