زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» اقتصادی » افشاگری قاضی پور: عده ای می خواهند ایران خودرو و سایپا را با ثمن بخس بخرند
تاریخ انتشار : 2018/11/04 - 17:40
 کد خبر: 24865
 411 بازدید

افشاگری قاضی پور: عده ای می خواهند ایران خودرو و سایپا را با ثمن بخس بخرند

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، گفت: عده ای قصد دارند با جوسازی ارزش سهام ایران خودرو و سایپا را کاهش دهند تا آنها را با قیمتی غیرواقعی به فروش برسانند.

افشاگری قاضی پور: عده ای می خواهند ایران خودرو و سایپا را با ثمن بخس بخرند

نادر قاضی‌پور در خصوص زیان ده بودن دو خودروساز بزرگ کشور، اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا با اشتغالزایی مستیقم 100 هزار نفری و غیر مستقیم 200هزار نفری غیر مستقیم دو گروه خودروسازی عظیم محسوب می‌شوند و گردش مالی بسیار زیادی در سیستم بانکی کشور دارند.

زیان ده بودن ایران خودرو و سایپا قابل قبول نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه تا کنون به ایران خودرو و سایپا به عنوان بنگاه سیاسی نگاه کرده‌ایم و دیدگاه مسئولین به این دو اقتصادی نبوده است، گفت: زیان ده بودن ایران خودرو و سایپا به هیچ عنوان برای من قابل قبول نیست، زیرا چندین بار در تحقیق و تفحص از این دو گروه خودروسازی کشور حضور داشته‌ام.

یقه‌ سفیدان و مشاوران مازاد خودروسازی‌ها حذف شوند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در گام اول یقه سفیدان و تمامی مشاورین مازاد حاضر در خوروسازی‌ها را حذف کنیم، ادامه داد: بانک داری، زمین‌خواری و باشگاه داری ایران خودرو و سایپا باید متوقف شود، اگر قطعه از قطعه ساز به صورت نقدی خریداری و سود بانکی را حذف کنند قیمت خودرو 30 درصد کاهش پیدا می‌کند.

ارزش سهام خودروسازی‌ها کاهش یافته است

دولت دو خودروسازی بزرگ کشور را با قیمت و ارزش واقعی در بورس به فروش برساند
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت سابقه فعالیت در بخش صنعت را دارد به همین دلیل امیدواریم به نگرش بنگاه داری اقتصادی در این دو خودروساز اهمیت دهد، عنوان کرد: افرادی باید در این دو خودروسازی مامور شوند تا آنها را از زیان دهی به سود دهی برساند، در حال حاضر سهام هر کدام از خودروسازان بسیار ناچیز است.

طمع دو قطعه ساز برای خرید خودورسازای‌ها به قیمت غیر واقعی

قاضی پور با اشاره به اینکه از پشت پرده قصد دو قطعه ساز برای خرید ایران خودرو و سایپا با قیمت غیرواقعی و ناچیز اطلاع داریم و اجاره چنین اقدامی را نمی‌دهیم، اضافه کرد: دولت دو خودروسازی بزرگ کشور را با قیمت و ارزش واقعی و بلوک بندی در بورس به فروش برساند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: عده ای قصد دارند با جوسازی ارزش سهام ایران خودرو و سایپا را کاهش دهند تا آنها را با قیمتی غیرواقعی به فروش برسانند اما نمایندگان مردم در مجلس اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ , خودرو
ارسال دیدگاه