زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۶
» خبر داغ » پرسپولیس اگر قهرمان نشود، کاری نکرده است!
تاریخ انتشار : 2018/11/04 - 12:38
 کد خبر: 24808
 350 بازدید

پرسپولیس اگر قهرمان نشود، کاری نکرده است!

بی‌انگیزه بودن و البته شاید ناامیدی بازیکنان برای بازی برگشت برابر حریف ژاپنی در فینال لیگ قهرمانان آسیا مهم‌ترین آفت شاگردان برانکو خواهد بود.

پرسپولیس اگر قهرمان نشود، کاری نکرده است!

به گزارش تدبیر تازه نیوز فارغ از نتیجه به دست آمده، شنبه برای پرسپولیسی‌ها و فوتبال ایران روزی خاطره‌انگیز بود؛ روزی که یک نماینده ایران پس از سال‌ها در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد و همه فوتبال ایران را تحت تاثیر این موضوع قرار داد. شاید اگر پیش از آغاز مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از هواداران پرسپولیس سوال می‌شد با توجه به مشکلات و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، چه توقعی از تیمشان دارند، قطعا تصور نمی‌کردند که این تیم بتواند در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود. شاید در آن مقطع حذف آبرومندانه از لیگ قهرمانان نتیجه‌ای قابل انتظار از پرسپولیس بود اما حالا برانکو و شاگردانش فراتر از انتظار ظاهر شدند و نشان دادند گاهی در فوتبال با وجود همه مشکلات می‌شود قدم‌ها را استوار و محکم به سوی هدف برداشت.

پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا، برابر کاشیما آنتلرز ۲ بر صفر شکست خورد تا رویای قهرمانی‌اش را به حمایت هوادارانش در ورزشگاه آزادی گره بزند. با وجود این که در نیمه نخست بازی رفت، شاهد عملکرد هوشمندانه و شجاعانه‌ای از سوی شاگردان برانکو بودیم اما در نیمه دوم و در اثر اشتباهات فردی، دو بار دروازه پرسپولیس باز شد تا تیم با امید کمی برای بازی برگشت روزشماری کند.

پرسپولیس تا همین جا هم از نظر خیلی‌ها بهترین عملکرد را داشته اما نکته‌ای که شاید نگرانی زیادی برای اهالی فوتبال به وجود می‌آورد، از دست رفتن امید و انگیزه بازیکنان است. پیش از فینال، بازیکنان تصور می‌کردند که باید با کسب یک نتیجه معقول در بازی رفت، شانس خود را برای کسب عنوان قهرمانی بیشتر کنند اما حالا که شکست ۲ بر صفر در کارنامه پرسپولیس ثبت شده، شاید بازیکنان هم دیگر انگیزه و امید کافی را برای بازی برگشت نداشته باشند. شاید با خود فکر کنند در مقطع کنونی کسب هر نتیجه‌ای در ورزشگاه آزادی برای پرسپولیس موفقیتی بزرگ محسوب می‌شود چرا که این تیم با وجود محرومیت از نقل و انتقالات و مشکلات عدیده‌ای که داشت، پا به فینال بزرگ آسیا گذاشته است.

امیر قلعه‌نویی جمله معروفی دارد که می‌گوید بازیکنانم در بازی با “شکم‌سیری” بازی کردند و نتوانستند گل‌های بیشتری بزنند. این جمله قلعه‌نویی کنایه از این دارد که تیمش در یک بازی خاص، بی‌انگیزه ظاهر شده و به نوعی پس از اطمینان از موفقیت‌ برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر تلاش نکرده است. شاید الان پرسپولیسی‌ها هم با خود فکر کنند موفقیت بزرگ را به دست آورده‌اند و الان دیگر با هر نتیجه‌ای که روی تابلوی ورزشگاه آزادی حک شود، مورد تشویق هواداران قرار می‌گیرند اما آنها باید بدانند اگر پرسپولیس در آسیا قهرمان نشود، فرصتی را که به سختی به دست آورده‌اند، به راحتی از دست داده‌اند و شاید سال‌ها حسرت آن را با خود به یادگار داشته باشند.

برانکو ایوانکوویچ قبل از بازی برگشت پرسپولیس و السد، نکته مهمی را یادآور شد. او در نشست خبری با بیان این که اگر تیمش به فینال صعود نکند، کاری نکرده است، می‌خواست به شاگردانش یادآوری کند که نباید بدون انگیزه و امید به مصاف حریف قطری خود بروند چون مربی باهوش و با دانش کروات، بهتر از هر کسی می‌داند که مهم‌ترین عنصر موفقیت یک تیم، امید و انگیزه است.

در شرایط کنونی هم همه فوتبال ایران از پرسپولیس و بازیکنانش انتظار دارد که به دیدار برگشت به عنوان یک دیدار بزرگ نگاه کنند. همه قبول داریم که صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا، کار بزرگی بوده اما می‌خواهیم جمله برانکو را به یاد بیاوریم و به بازیکنان بگوییم که اگر قهرمان نشوید، کاری انجام نداده‌اید.

اگر بازیکنان با انگیزه و امید مضاعف پای به دیدار برگشت برابر کاشیما آنتلرز بگذارند، قطعا دستیابی به رویای قهرمانی برای هواداران پرسپولیس نزدیک‌تر از همیشه خواهد بود.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه