زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» بین الملل » برنامه ریزی ترامپ برای اسکان هزاران مهاجران آمریکای لاتین
تاریخ انتشار : 2018/10/30 - 12:32
 کد خبر: 24019
 189 بازدید

برنامه ریزی ترامپ برای اسکان هزاران مهاجران آمریکای لاتین

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد، دولت او در حال برنامه ریزی جهت ساخت کمپی برای هزاران مهاجر آمریکای لاتین است که از طریق مکزیک وارد آمریکا می‌شوند.

برنامه ریزی ترامپ برای اسکان هزاران مهاجران آمریکای لاتین

این خبر در حالی از سوی دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز مطرح شد که پنتاگون اعلام کرده که ۵۲۰۰ سرباز مشغول به خدمت را به منظور تقویت امنیت در ارتباط با این موضوع مستقر می‌کند.

ترامپ در هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا لفاظی‌های تندش علیه موضوع مهاجرت را تشدید کرده است.

وی در این مصاحبه خاطرنشان کرد: اگر آنها درخواست پناهندگی بدهند ما قرار است تا زمانی که دادگاهی آنها انجام گیرد آنها را درحالت بازداشت نگه داریم. ما آنها را نگه خواهیم داشت و برای منظور شهرک‌های چادری (کمپ آوارگان) در کل محل خواهیم ساخت.

ترامپ گفت: قرار نیست ساختمان بسازیم و صدها میلیون دلار برای آن هزینه کنیم. ما قرار است چادر برای آنها برپا کنیم، چادرهایی که خیلی خوب خواهند بود و آنها در این مدت انتظار خواهند کشید و اگر پناهندگی دریافت نکنند از اینجا بیرون خواهند رفت.

او اضافه کرد، پناهجویان در مدتی که درخواست‌ها و ادعاهایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد در بازداشت خواهند بود و به گفته او این حرکت جلوی آمدن متقاضیان بیشتر به آمریکا را می‌گیرد.

ترامپ تصریح کرد: اگر بخواهند منتظر بمانند، آنها دیگر پناهندگی دریافت نخواهند کرد. شما این را می‌دانید. مشکل این است که مقام‌های آمریکا آنها را در داخل کشور آزاد می‌کنند و بعد از آن است که برای آنها دادگاه برپا می‌کنند و سه سال بعد هم دیگر هیچ کس در محاکمه حاضر نمی‌شود.

وی افزود: اما ما بر عکس اوباما و روسای جمهوری دیگر قرار است این افراد را گرفته و در بازداشت قرار دهیم و آنها برای این موضوع انتظار بکشند.

ترامپ تصریح کرد: وقتی این افراد بفهمند که این اتفاق قرار است بیفتد بعدا می‌بینید که چقدر تعداد کسانی که به آمریکا می‌آیند کمتر خواهد شد.

انتظار می‌رود که ترامپ در روزهای باقی مانده تا برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا ۱۱ تجمع انتخاباتی برگزار کند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه