زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» اجتماعی » لکه های تاریک بر عملکرد مجری حالا خورشید ؛ گاف ها و عذرخواهی پی در پی رضا رشیدپور
تاریخ انتشار : 2018/10/30 - 12:11
 کد خبر: 24010
 767 بازدید

لکه های تاریک بر عملکرد مجری حالا خورشید ؛ گاف ها و عذرخواهی پی در پی رضا رشیدپور

رضا رشیدپور برای چندمین بار در چند هفته اخیر برای اتفاقات برنامه «حالا خورشید» ناچار به توضیح و البته عذرخواهی شد؛ روندی که برای کارنامه یک مجری پُر کار، لکه‌ای تیره است.

لکه های تاریک بر عملکرد مجری حالا خورشید ؛ گاف ها و عذرخواهی پی در پی رضا رشیدپور

رضا رشیدپور که این روزها برنامه‌اش بیش از برنامه‌های زنده دیگر تلویزیون سر زبان‌ها افتاده است و علی فروغی با حضورش در این برنامه گفت بر اساس نظرسنجی‌های‌شان، «حالا خورشید» به اندازه برنامه «نود» بیننده دارد، برای چندمین بار در روزهای اخیر خبرساز شد.

رشیدپور و نشاط، مجریان «حالا خورشید»، صبح دوشنبه آیتمی داشتند که به شکلی باورنکردنی، انتقاد گوینده خبر بخش خبری ۲۲ شبکه سه را به تمسخر گرفتند؛ رفتاری که با انتقادهای بسیاری مواجه و به سوژه افکار عمومی بدل شد. بسیاری از کارشناسان رسانه‌ای این جنس دعواهای میان مدیران شبکه ۳ و دیگر مسوولان صدا و سیما را که به روی آنتن کشیده شده است، باعث تاسف خواندند و یکی مثل جعفر صافی، نخستین مدیر شبکه سه سیما در گفت‌وگو با خبرآنلاین تاکید کرد این رفتار مثل این است که خانواده‌ای دعواهای‌شان را مدام برای اعضای فامیل تعریف کنند. در آن صورت چه اعتباری برای آن خانواده می‌ماند؟

در پی بازتاب‌های منفی این برنامه، رضا رشیدپور ناچار به توئیتی شد که در آن نوشت اگر این حجم از انتقادها به کار او وارد شده است، یعنی باید پوزش بخواهد! این البته اولین توضیح و عذرخواهی این مجری نبود. او دیروز هم درباره برنامه‌اش توضیحاتی داد. رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» با حضور علی فروغی، نسبت به این ادعای مدیر شبکه سه که گفت او ساعت ۶ صبح بیدارش کرده تا اجازه بگیرد درباره فردوسی‌پور روی آنتن حرف بزند، هیچ واکنشی نشان نداد و به نوعی حتی گفته‌های فروغی را تایید ضمنی هم کرد. اما همین مجری وقتی با بازتاب‌های بعد از پخش برنامه در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد، دراین‌باره توضیحات دیگری داد. او اساسا تماس بامدادی را رد کرد و خودش و حرف‌های مدیرش روی آنتن زنده را تکذیب کرد!

باز همین مورد هم تنها واکنش او نبوده است؛ او دو هفته قبل هم برای دعوت از یک دکتر رفتگر خبرساز شده بود و مشخص شد آنچه در برنامه‌اش مطرح شده خیلی با واقعیت همخوانی نداشته است. یک‌بار دیگر در دعوت از مهمانی که خود را زلزله‌زده نامیده بود، مشخص شد اساسا تمام ادعاهای مهمانش واقعی نبوده است. از سوی دیگر رضا رشیدپور برای دعوت یکی دیگر از مهمان‌هایش که این روزها ادعاهای ساختارشکنانه‌اش به سوژه شبکه‌های اجتماعی بدل شده است، این توئیت را منتشر کرد: «در بیش از ششصد برنامه حالاخورشید که ساخته‌ام، برای دعوت از حدود سه مهمان دقت کافی صورت نگرفته است. هرچند که این خطا کمتر از نیم درصد است و حضور اشخاص در رسانه ملی استعلام خاص دارد اما لازم می‌دانم به عنوان تهیه‌کننده برنامه رسما و صمیمانه عذرخواهی کنم.»

او البته برای نمونه‌هایی مثل آوردن بچه مخترعی که بعدها واقعی از آب در نیامد و مهمان‌های دیگری هم تحت فشار بوده است. یا مثلا همین چندی قبل برای توئیتی که در آن از پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا دعوت کرده بود به «حالا خورشید» بیاید، یک‌باره برای مدتی طولانی، فعالیت توئیتری‌اش را قطع کرد و اکانت توئیترش را دی‌اکتیو کرد. اگرچه در بازگشت به توئیتر بدون اینکه واکنشی به آن توئیت داشته باشد، فقط متنی نوشت درباره اینکه چقدر خوب است که به هم احترام بگذاریم، بی آنکه مشخص شود اصل قصه چه بوده و بی آنکه پاسخ دهد آن دعوتش از مقام آمریکایی به کجا رسیده و بعد از اینکه چنین توئیتی داشته، چرا فعالیت‌های توئیتری‌اش را تعطیل کرده است.

مروری بر همه این اتفاقات اخیر، درسی فراموش نشدنی و سخت برای رضا رشیدپور است که بعد از برنامه صبح‌گاهی «حالا خورشید»، قرار شده هر شب در زمستان برنامه تحلیل سیاسی اخبار را هم به توانمندی‌هایش اضافه کند. او پس از اجرای تاک‌شوها، مجله صبح‌گاهی اجتماعی «حالا خورشید»، اجرای برنامه سینمایی هفت و ساخت برنامه طنز برای شبکه نسیم، گفت‌وگو با رئیس‌جمهور که تاکید داشت متفاوت از همیشه بوده است و … اینک می‌خواهد برنامه‌ای با محوریت موضوعات سیاسی بسازد که خود تجربه‌ای جدید است برای این مجری.

با این حساب به نظر می‌رسد مجری پرکار این روزهای تلویزیون باید کمی دقتش را بیشتر کند تا کیفیت فدای کمیت نشود. چون این افزایش تعداد عذرخواهی‌ها برای «حالا خورشید» خیلی اتفاق خوبی برای این‌ مجری باسابقه تلویزیون نیست.

منبع: خبرآنلاین


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر دوم , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه