زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» تله تایپ » شکست سنگین رئال در برابر بارسلونا
تاریخ انتشار : 2018/10/28 - 21:37
 کد خبر: 23832
 629 بازدید

شکست سنگین رئال در برابر بارسلونا

بارسلونا با درخشش مهاجم اروگوئه ای اش توانست رئال مادرید را شکست دهد و به صدر جدول برگردد.

شکست سنگین رئال در برابر بارسلونا

بارسلونا یکشنبه شب در هفته دهم لالیگا در نوکمپ به مصاف رئال مادرید رفت و پنج بر یک پیروز شد.
آبی اناری ها شروع خوبی داشتند با این حال نخستین فرصت گلزنی به مادرید رسید. ضربه کریم بنزما در دقیقه ۷ به بالای دروازه رفت. در ادامه گل اول بازی توسط آبی اناری ها به ثمر رسید. جوردی آلبا در یک موقعیت خوب صاحب توپ شد و به فیلیپ کوتینیو که در محوطه جریمه حضور داشت پاس داد. بازیکن برزیلی در دقیقه یازده بارسلونا را یک بر صفر پیش انداخت.
سفیدپوشان نسبت به این گل واکنش نشان ندادند و نتوانستند بازی را در اختیار بگیرند. در دقیقه ۱۶ مارک آندره تراشتگن توانست به راحتی ضربه مارسلو را مهار کند. لحظاتی بعد تیبو کورتوا یک مهار درخشان داشت. دروازه بان رئال مادرید با یک واکنش فوق العاده اجازه نداد گل دوم بارسا نیز به ثمر برساند. اشتباه ناچو باعث شد توپ مقابل آرتور قرار بگیرد اما ضربه زیبای این بازیکن تبدیل به گل نشد.
در دقیقه ۲۷ لوییس سوارس در محوطه جریمه توسط رافائل واران سرنگون شد. بازیکنان بارسلونا معتقد به پنالتی بودند اما داور دستور به ادامه بازی داد. او لحظاتی بعد بازی را متوقف کرد تا از طریق VAR این صحنه را بررسی کند. در نهایت داور نقطه پنالتی را نشان داد تا برای نخستین بار در تاریخ ال کلاسیکو سیستم فناوری بازبینی تصاویر تاثیرگذار باشد. مهاجم اروگوئه ای این ضربه را به گل تبدیل کرد تا آبی اناری ها در دقیقه ۳۰ با دو گل از مهمانشان پیش بیفتند.
برتری آبی اناری ها ادامه داشت. به نظر می رسید سفیدپوشان قدرت جبران نتیجه را ندارند. نخستین کارت زرد را ایوان راکیتیچ در دقیقه ۳۸ به خاطر خطا روی تونی کروس دریافت کرد. سپس نوبت به بازیکنان مادرید رسید و ناچو با نیز با این کارت جریمه شد. در این لحظات تعداد خطاها بیشتر شده بود.
مادرید در حالی نیمه اول را با شکست دو بر صفر با پایان رساند که نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد و آلبا به راحتی توانست نفوذ کند و از این طریق به آن ها ضربه بزند.
در شروع نیمه دوم واران از زمین خارج شد و لوکاس واسکس به جای مدافع فرانسوی به میدان رفت. سفیدپوشان به دنبال جبران نتیجه بودند و مدام حمله می کردند تا این که توانستند در دقیقه ۵۰ به گل برسند. حمله مادرید با حرکت واسکس از کناره سمت راست زمین آغاز شد و او به ایسکو پاس داد. هافبک اسپانیایی توپ را به سمت دروازه فرستاد که تراشتگن مسیر توپ را تغییر داد و توپ پس از برخورد به مدافع بارسلونا به مارسلو رسید و مدافع برزیلی به راحتی توانست گلزنی کند و اختلاف را به حداقل برساند.
بازی خوب مادرید ادامه داشت و ضربه سر سرخیو راموس از بالای دروازه بارسلونا به بیرون رفت. پیش از این گرت بیل کارت زرد دریافت کرده بود. در ادامه ضربه لوکا مودریچ به تیرک برخورد کرد. بازی کاملا نسبت به نیمه اول متفاوت شده بود. در این شرایط بارسا سعی داشت بازی را آرام کند. سوارس در دقیقه ۶۰ تیرک دروازه مادرید را لرزاند. دو تیم مدام حمله می کردند.
در دقیقه ۶۷ سفیدپوشان فرصت داشتند بازی را به تساوی برسانند. ایسکو به واسکس پاس داد و این بازیکن به سرعت حرکت کرد و توپ را به سمت دروازه میزبان سانتر کرد اما ضربه بنزما با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه تیاگو به بیرون رفت و نلسون سمدو جایگزینش شد. در دقیقه ۷۴ دومین تعویض بارسا نیز انجام شد و عثمان دمبله به جای کوتینیو به میدان رفت.
آبی اناری ها در دقیقه ۷۵ به گل بعدی رسیدند.سرخی روبرتو به سوارس پاس داد و مهاجم اروگوئه ای با ضربه سر دروازه مادرید را برای سومین بار باز کرد. او توانست دبل کند. در ادامه این بازیکن به علت خطای شدید روی ناچو کارت زرد دریافت کرد. در این لحظات دومین تعویض مادرید نیز انجام شد و مارکو آسنسیو به جای بیل به میدان رفت.
گل سوم بارسلونا باعث شد امیدهای مهمان برای جبران نتیجه از بین برود و این تیم انسجام خود را از دست بدهد. سوارس در ادامه توانست هت تریک کند و بازی را چهار بر یک به نفع تیمش کند. باز هم دروازه مادرید باز شد تا شکست سنگین این تیم تکمیل شود. آرتورو ویدال که در نیمه دوم به میدان رفته بود با پاس دیدنی دمبله در دقیقه ۸۷ گل پنجم بارسا را به ثمر رساند.
بارسلونا با این پیروزی ۲۱ امتیازی شد و به صدر جدول بازگشت. در مقابل مادرید تا رتبه نهم سقوط کرد. با توجه به نتایج ضعیف مادرید در هفته های اخیر به نظر می رسد نخستین ال کلاسیکو لوپتگی آخرین بازی اش برای سفیدپوشان به عنوان سرمربی باشد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه