زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۷/۵
» اقتصاد کلان » افزایش هزینه‌های خانوار ایرانی به ۳۲ درصد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۲
 کد خبر: 23532
 116 بازدید

افزایش هزینه‌های خانوار ایرانی به ۳۲ درصد

افزایش شاخص کل نسبت به مهر ماه ۹۷ نسبت به مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه ) برای کل کشور ۳۲.۸ درصد می باشد. یعنی خانوارهای شهری به طور میانگین ۳۲.۸ درصد بیشتر از مهرماه ۹۶ برای خرید یک (مجموعه کالا و خدمات یکسان) هزینه کردند .

افزایش هزینه‌های خانوار ایرانی به ۳۲ درصد

به گزارش تدبیر تازه نیوز، گزارش شاخص قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در مهر ماه ۹۷، در مهرماه سال ۹۷ شاخص کل(بر مبنای ۱۳۹۵=۱۰۰) برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب اعدادد ۱۴۴.۱،۱۴۳.۶ و ۱۴۶.۸ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل برای کل کشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۱،۷، ۶.۸، ۸۳ درصد افزایش داشته است. نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانواردر دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۹۷ برای کل کشور و مناطق شهری۱۳.۴ درصد و مناطق روستایی۱۳.۰ درصد می باشد.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه ) برای کل کشور ۳۲.۸ درصد می باشد. یعنی خانوارهای شهری به طور میانگین ۳۲.۸ درصد بیشتر از مهرماه ۹۶ برای خرید یک (مجموعه کالا و خدمات یکسان) هزینه کردند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل ۲.۱ واحد درصد افزایش یافته است، درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل در مناطق شهری و روستایی نیز به ترتیب ۳۲.۴ و ۳۵.۳درصد می باشد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه