زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» تله تایپ » رسول خادم : آقای رئیس جمهور خطر ارزی کشتی را تهدید می کند
تاریخ انتشار : 2018/10/26 - 19:12
 کد خبر: 23475
 290 بازدید

رسول خادم : آقای رئیس جمهور خطر ارزی کشتی را تهدید می کند

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در نامه ای به رئیس جمهور خواستار حل مشکلات مالی و ارزی ورزشکاران شد و نوشت: ورزش های المپیکی به دلیل کارکرد اجتماعی در داخل و سیاسی در خارج از کشور باید یکی از موضوعات مرتبط با منافع ملی باشند، ولی از دستور کار خارج است.

رسول خادم : آقای رئیس جمهور خطر ارزی کشتی را تهدید می کند

به گزارش ایرنا رییس فدراسیون کشتی افزود: با این شرایط لازم است به مردم اعلام شود میزان انتظار آنها از افتخارات تیم های ملی کشورمطابق واقعیت های موجود شود.

در بخشی از این نامه که سایت فدراسیون کشتی منتشر کرده، آمده است: جناب آقای رییس جمهور، مردم در اوج گرفتاری ها و تنگناهای معیشتی خود، نه تنها نسبت به پیگیری امور قهرمانان ملی در ورزش بی تفاوت نیستند، بلکه با حساسیتی مضاعف در جستجوی امیدواری و نشاط عمومی عملکرد تیم ها و قهرمانان ملی خود را در میادین ورزشی دنبال می کنند.

وی گفت: شرایط معیشتی جامعه، زندگی شخصی و خانوادگی تک تک قهرمانان ملی به ویژه قهرمانان رشته های المپیکی ورزش کشور همچون کشتی، وزنه برداری و تکواندو را به شدت تحت الشعاع خود قرار داده است، به گونه ای که حتی در زمان برگزاری اردوهای ورزشی، نمی توان برخی از قهرمانان ملی پوش را برای استراحتی دو یا سه روزه به جمع خانواده فرستاد. زیرا فقر و مشکلات معیشتی خانواده های آنها، شرایط روحی، روانی و جسمی این عزیزان را به هم می ریزد.

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه این نامه گفت: با این همه فدراسیون های ورزشی مانند کشتی، تیم های ملی خود را برای حضور در رقابتهای بزرگ جهانی آماده می کند ولی به دلیل گرانی ارز، بلیت هواپیما و سایر هزینه های تدارکاتی، این آماده سازی با حداقل تدارکات فنی لازم هم صورت نمی پذیرد.

خادم ادامه داد: اعزام تیم های ملی به رقابت های جهانی بدون اردوهای آمادگی مناسب به مانند به ‘میدان جنگ’ فرستادن سربازانی است، که مشق تیراندازی را، فقط در ‘میدان تیر’ تمرین کرده باشند. بدیهی است میزان اشتباهات چنین سربازانی، در میدان واقعی جنگ، بسیار بالاست.

رئیس فدراسیون کشتی بیان کرد: ورزش های المپیکی به دلیل کارکرد اجتماعی در داخل و سیاسی در خارج از کشور باید یکی از موضوعات مرتبط با منافع ملی باشند، ولی از دستور کار خارج است که با این شرایط لازم است به مردم اعلام شود میزان انتظار آنها از افتخارات تیم های ملی کشورمطابق واقعیت های موجود شود.

سرمربی تیم کشتی آزاد ایران خاطرنشان کرد: امیدوارم گمان نشود بیان متن بالا، با نیت فرافکنی و‌گریز از پذیرش مسوولیت برخی از کاستی ها و اشتباهات فنی قهرمانان تیم های ملی است و به صراحت عرض می کنم در زمان اشتباهات فنی و شکست قهرمانان نیز در ابتدای صف مسئولیت پذیرش نواقص هستیم.

تیم کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی با کسب سه مدال برنز و 65 امتیاز در رده ششم قرار گرفت و تیم روسیه به مقام نخست رسید.

رقابت های کشتی فرنگی نیز به میزبانی شهر بوداپست مجارستان تا 6 آبان ماه درحال برگزاری است و فرنگی کاران ایران به مصاف حریفان می روند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه