زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۷/۱۴
» اجتماعی » مدیرعامل بانک ملی ایران خبر داد: مشکل پرداخت ارز به زائران حل شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۱۸:۰۴
 کد خبر: 23297
 307 بازدید

مدیرعامل بانک ملی ایران خبر داد: مشکل پرداخت ارز به زائران حل شد

به رغم این که مدیرعامل بانک ملی ایران از حل مشکل پرداخت ارز به زائران اربعین خبر داده، در حال حاضر هر دینار عراق در بازار آزاد به نرخ ۱۲۵ ریال معامله می‌شود.

مدیرعامل بانک ملی ایران خبر داد:  مشکل پرداخت ارز به زائران حل شد

از ابتدای هفته جاری با اعلام بانک مرکزی قرار شد که زائران اربعین بتوانند از طریق بانک ملی مبلغ ۱۰۰ هزار دینار عراق را با نرخ هر دینار ۹۶ ریال خریداری کنند و بعد از ثبت‌نام در ایران، اسکناس دینار خود را در نقاط مشخص شده در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین و همچنین نقاط مرزی در داخل عراق تحویل بگیرند؛ اما با شروع سفر زائران و مراجعه برای تحویل ارز، مشکلاتی برای آنان ایجاد شد و خبرها از شکل‌گیری ازدحام برای دریافت ارز در نقاط مرزی حکایت داشت؛ به طوری که مردم در صف‌های طولانی قرار گرفته و پرداخت‌ها به کندی انجام شد.

مسعود خاتونی – معاون فناوری اطلاعات بانک ملی روز گذشته در این باره با ارائه توضیحاتی از طرف عراقی به دلیل انجام ندادن برخی تعهدات خود انتقاد کرد و عدم تحویل ارز از سوی عراق به ایران، برخی مشکلات زیرساختی کشور عراق از جمله قطع اینترنت و برق، جمع‌کردن تعدادی از باجه‌های پرداخت ارز و برخی کارشکنی‌ها را از دلایل اصلی ایجاد مشکل در روند پرداخت ارز به زائران خواند.

اما ساعاتی پیش، محمدرضا حسین‌زاده – مدیرعامل بانک ملی ایران از حل مشکل پرداخت ارز به زائران خبر داد و گفت که با افزایش تعداد باجه‌های مرزی و ارسال نیرو از ایران و برخی اقدامات از جمله عدم نیاز به اینترنت در روند پرداخت ارز دیگر از صف‌های طولانی برای دریافت ارز خبری نیست و روند این پرداخت روان شده است.

وی این را هم گفت که از کشور عراق مجوز شش ساعت فعالیت بیشتر یعنی ۱۸ ساعت برای امروز گرفته شده تا مشکلی برای پرداخت ارز ایجاد نشود.

در همین حال در برخی اخبار هم به زائران توصیه شده که پیش از اعزام به عراق، ارز خود را در ایران تهیه کنند.


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , اقتصادی , بانک و بیمه , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه