زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» بین الملل » الیزابت وارن خواستار تحقیق درباره نقش نظامیان سابق آمریکا در ترور رهبران یمنی شد
تاریخ انتشار : 2018/10/23 - 12:20
 کد خبر: 22839
 289 بازدید

الیزابت وارن خواستار تحقیق درباره نقش نظامیان سابق آمریکا در ترور رهبران یمنی شد

سناتور آمریکایی در نامه‌ای به وزارت دادگستری آمریکا خواستار انجام تحقیقاتی درباره نقش بازنشستگان ارتش این کشور در عملیات ترور رهبران یمنی شد.

الیزابت وارن خواستار تحقیق درباره نقش نظامیان سابق آمریکا در ترور رهبران یمنی شد

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از نشریه هیل، «الیزابت وارن»، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست در سنای آمریکا در نامه ای در تاریخ 19 اکتبر سال جاری میلادی به وزارت دادگستری کشور از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخواست کرد تحقیقاتی درباره نقش بازنشستگان ارتش آمریکا –که به استخدام امارات متحده عربی درآمده اند– در ترور رهبران سیاسی یمن انجام شود.

الیزابت وارن در این نامه به وزارت دادگستری آمریکا نوشت: اگر گزارش منتشر شده در وبگاه بازفید درباره نقش سربازان ارتش آمریکا در ترور رهبران خارجی درست باشد، پرسش‌هایی درباره مسئولیت کیفری آنها مطرح می شود.

وی در نامه دیگری هم به «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه این کشور خواستار انجام تحقیقاتی درباره این شد که آیا هیچ مقامی در وزارت امور خارجه از نقش این سربازان ارتش آمریکا در عملیات ترور در یمن مطلع بوده اند یا خیر.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در پاسخ به این نامه در یک ایمیل نوشت: «ما واقعا از طرح این ادعاها که شرکت های خصوصی بازنشستگان ارتش آمریکا را استخدام می کرده اند که آنها را به یک سری عملیات ترور بفرستند، متأثر هستیم.»

این در حالی است که وزارت دادگستری آمریکا هنوز به درخواستها برای واکنش به این خبر پاسخی نداده است.

وارن در بخش دیگری از این نامه نوشت بر اساس گزارش بازفید، امارات متحده عربی در سال 2015 با یک شرکت خصوصی همکاری می کرده است که وظیفه این شرکت اعزام سربازان بازنشسته ارتش آمریکا به مأموریت هایی در یمن بوده که شخصیت های سیاسی را ترور کند.

شایان ذکر است، از مارس 2015 ائتلاف به رهبری عربستان سعودی –که امارات متحده عربی هم جزء آن است– بدون مجوز سازمان ملل در تلاش برای احیای قدرت هم پیمان نزدیک خود منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و همچنین تضعیف جنبش انصارالله، یمن را هدف حملات مرگبار هوایی قرار داده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل
ارسال دیدگاه