زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۹/۷
» ورزشی » ماجرای کی‌روش‌تان یک تخلف حقوقی است؛ اصلا او رونالدو!
تاریخ انتشار : 2018/10/21 - 11:19
 کد خبر: 22367
 203 بازدید

ماجرای کی‌روش‌تان یک تخلف حقوقی است؛ اصلا او رونالدو!

امیر قلعه‌نویی منطق نقطه‌ای خاص خودش را دارد و بی‌توجه به اینکه کلام منتقدش چیست فقط دفاع سنتی خود را انجام می‌دهد.

ماجرای کی‌روش‌تان یک تخلف حقوقی است؛ اصلا او رونالدو!

عرفان حاج‌بابایی: امیر قلعه‌ نویی انتقادهایی جدی به عادل فردوسی‌پور دارد و این اصلا بحث امروز و دیروز نیست که در این دعوای دو سویه دو طرف در این یک دهه بارها برای هم خط و نشان کشیده‌اند و هر کدام بر اساس معیارهای حرفه‌ای‌شان نکاتی گفته‌اند.

در دل آخرین مصاحبه انتقادی قلعه‌ نویی از مجری ۹۰ اما نکته‌ای قابل تامل وجود دارد. قلعه‌ نویی از فردوسی‌پور پرسیده آیا به خاطر کی‌روش استنلی از مردم عذرخواهی می کند؟

کی‌روش استنلی مهاجمی برزیلی است که قلعه‌ نویی بازی‌اش را پسندید و سال قبل به ذوب آهن آورد. گل های حساسی برای تیمش زد و حالا در سپاهان هم یاری کلیدی لست.

در همان بدو حضور این برزیلی در ایران فردوسی‌پور انتقاداتی درباره این بازیکن داشت که اشاره امروز قلعه‌ نویی به آنهاست اما ماجرا چه بوده؟

سازمان لیگ برای جذب بازیکنان خارجی آیین نامه مشخصی ابلاغ کرده است. اینکه تیم ها حق ندارند از دسته دوم لیگ های خارجی بازیکن بگیرند. درباره فوتبال برزیل البته تا دسته دوم هم آزاد است اما کی‌روش استنلی از تیمی دسته سومی به ذوب آهن آمده بود که از نظر قوانین اجرایی لیگ برتر با قانون در تضاد بود.

یعنی حتی اگر او کیفیت کریس رونالدو را هم پیدا می کرد همچنان در زمان عقد قرارداد با ذوب آهن تمام ضوابط داخلی جذب بازیکن خارجی در پرونده اش لحاظ نشده بود و از نظر آیین نامه ای مشکل وجود داشت.

ولی قلعه‌نویی همچنان با منطق خاص خودش پیش می رود درحالی که رسانه باید چنین پرسشگری‌هایی را داشته باشد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه