زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» بین الملل » سعودی‌ها حمایت پارلمان انگلیس را خریده‌اند
تاریخ انتشار : 2018/10/20 - 14:49
 کد خبر: 22103
 172 بازدید

دیلی میل:

سعودی‌ها حمایت پارلمان انگلیس را خریده‌اند

عربستان صدها هزار پوند را روانه جیب اعضای پارلمان انگلیس کرده است تا حمایت آن‌ها را به نفع حکومت سعودی بخرد.

سعودی‌ها حمایت پارلمان انگلیس را خریده‌اند

به گزارش تدبیر تازه نیوز، روزنامه دیلی میل بر اساس داده‌هایی که به دست آورده، افشا کرده است که عربستان تنها طی دو سال، پولی را که صرف ریخت‌وپاش‌های لوکس اعضای پارلمان انگلیس در هتل‌ها می‌کرده، سه برابر کرده است.

گفته می‌شود که ۳۸ تن از اعضای پارلمان انگلیس که طی پنج سال گذشته از امتیازات رایگان عربستان بهره‌مند شده‌اند، بخشی از طرح این کشور برای پاک‌ کردن وجهه بدنام عربستان بوده‌اند.

این مساله در حالی افشا شده است که عربستان با انتقادات شدید جوامع بین المللی بر سر کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول مواجه است. مقامات بین‌المللی همچنین اقدامات عربستان در یمن را به شدت محکوم ‌کرده‌اند.

اعضای پارلمان انگلیس در سال ۲۰۱۶ در مجموع مزایایی به ارزش ۳۵,۰۶۲ پوند از مقامات حکومت سعودی دریافت کرده‌اند اما هدایای عربستان برای اعضای این پارلمان در سال جاری و تنها تا ماه اکتبر نسبت به مبلغ آن در سال ۲۰۱۶ بیش از سه برابر شده و به ۱۰۶,۴۱۸ پوند رسیده است. مجموع هزینه‌های سعودی‌ها برای اعضای پارلمان انگلیس از سال ۲۰۱۵ تا کنون به حدود ۲۰۸ هزار پوند رسیده است.

تحقیقات دیلی میل در خصوص روابط مالی عربستان و پارلمان انگلیس در حالی صورت گرفته است که انتقادات شدیدی در خصوص حضور لیام فاکس، وزیر تجارت انگلیس در کنفرانس سرمایه‌گذاری ریاض مطرح شده، افزایش فروش‌های تسلیحاتی انگلیس به عربستان از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ دو سوم و بیش از ۴۵۰ میلیون پوند افزایش یافته است.

بررسی‌های دیلی میل حاکی از آن هستند که عربستان روی هم رفته از همه کشورهای دیگر که در حوزه خلیج فارس قرار دارند، هزینه‌بیشتری را صرف اعضای پارلمان انگلیس کرده است.

بر اساس قوانین پارلمانی، اعضای پارلمان باید مزایای رایگانی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است را اعلام کنند زیرا ممکن است بر اقدامات و تصمیمات آنان تاثیرگذار باشد.

تاکنون در سال جاری میلادی، هشت عضو محافظه‌کار و پنج عضو از حزب کارگر مزایایی به ارزش ۱۰۶,۴۱۸ پوند از عربستان دریافت کرده‌اند.

عربستان همچنین مبلغ قابل توجهی را صرف پروازهای اعضای پارلمان انگلیس و اقامت آنان در هتل‌های مجلل کرده است تا از حمایت و نفوذ بیشتر در پارلمان این کشور بهره‌مند شود.

بسیاری از اعضای پارلمان انگلیس در جریان تحقیقات دیلی میل اظهار کرده‌اند که عربستان متحدی کلیدی برای انگلیس است. برخی از آنان نیز در اظهارات خود به مبارزه با تروریسم و فرصت‌های شغلی نظامی اشاره کرده‌اند که به فروش تسلیحات وابسته هستند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه