زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۷/۱۴
» بانک و بیمه » حجم تسهیلات پرداختی در بخش مشارکت مدنی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۰
 کد خبر: 22005
 115 بازدید

مدیر امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد:

حجم تسهیلات پرداختی در بخش مشارکت مدنی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت یک هزار و ۲۸۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت) طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.

حجم تسهیلات پرداختی در بخش مشارکت مدنی

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش تامین مالی مسکن و ساختمان به موازات تامین مالی خریداران مسکن از ابتدای سال جاری، یکی از محورهای اصلی سیاست اعتباری خود را بر تحریک عرضه قرار داده است. در این میان در سبد تسهیلاتی بانک مسکن برای بخش عرضه، برای هفت نوع تسهیلات گیرنده (فعالان ساختمانی)، تسهیلات مشارکت مدنی مسکن با شرایط مختلف در نظر گرفته است.

محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن در این باره با اشاره به گزارش عملکرد نیمه نخست سال جاری، اظهار کرد: تسهیلات منعقد شده مشارکت مدنی طی شش ماهه اول سال جاری به تعداد ۱۴ هزار و ۳۱۲ فقره معادل یک هزار و ۲۸۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است. از این میزان مبلغ یک هزار و ۲۶۲ میلیارد و ۴۵۴ میلیون تومان به حوزه تسهیلات مشارکت مدنی بخش مسکن تعلق داشته است.

وی به تسهیلات منعقد شده مشارکت مدنی در شهریورماه سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: در ماه پایانی فصل تابستان نیز مجموعا ۲ هزار و ۳۶۳ فقره تسهیلات ساخت برای پرداخت به بخش عرضه منعقد شده است. ارزش ریالی این تسهیلات معادل ۲۵۶ میلیارد و ۷۷۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

وی با بیان اینکه در شهریورماه سال جاری تمامی تسهیلات مشارکت مدنی منعقد و پرداخت شده به بخش مسکن اختصاص داشته است، گفت: مجموع ۲ هزار و ۳۶۳ فقره تسهیلات مشارکت مدنی(ساخت) در ماه پایانی نیمه نخست سال جاری مجموعا به بخش مسکن مربوط می­شود.

به گفته مدیر امور اعتباری بانک مسکن، تسهیلات منعقد شده و اعطایی مشارکت مدنی به تفکیک نوع تسهیلات گیرنده در هفت گروه قابل تقسیم بندی است.

وی در این باره توضیح داد: تسهیلات مشارکت مدنی در نیمه نخست سال جاری به متقاضیان برای پرداخت تسهیلات «انفرادی» (با سپرده، بدون سپرده)، «تعاونی­ های مسکن»، «مجتمع­ های مسکونی»، «اقشار خاص»، «طرح مهر»، «انفرادی، مجتمع، تعاونی و متمم» و سایر تقسیم بندی شده است. براساس گزارش عملکرد تدوین شده در بخش تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی رقمی معادل ۳۹۰ میلیارد و ۲۰۳ میلیون تومان، در بخش تعاونی­ های مسکن رقمی معادل ۵۴ میلیارد و ۸۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در بخش مجتمع های مسکونی رقمی معادل ۷۲۱ میلیارد و ۷۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده است.

وی در عین حال به تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ارزش تسهیلات پرداخت در این بخش نیز در نیمه نخست امسال معادل ۸۱ میلیارد و ۷۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است. علت حجم نسبتاً کم تسهیلات پرداختی در طرح مسکن مهر طی ماه گذشته، به اتمام بخش قابل توجهی از واحدهای مسکونی مهر در مناطق شهری کشور و عبور این پروژه­ ها از مرحله دریافت تسهیلات مربوط می شود.

به گفته وی تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به اقشار خاص نیز در این بازه زمانی معادل ۱۰ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و در عین حال رقمی معادل ۳ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان به بخش تسهیلات «انفرادی-مجتمع-تعاونی و متمم» اختصاص پیدا کرده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه