زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» بین الملل » دیدار نه چندان دوستانه پامپئو با سعودی‌ها
تاریخ انتشار : 2018/10/18 - 18:10
 کد خبر: 21853
 497 بازدید

دیدار نه چندان دوستانه پامپئو با سعودی‌ها

سی ان ان در گزارشی اعلام کرد که تصاویر خندان پامپئو با ولیعهد عربستان هیچ نشانی از جلسه سخت و جدی دیپلمات ارشد آمریکا با خاندان سعودی و هشدار وی به آنها در باره آینده وی به عنوان پادشاه نداشت.

دیدار نه چندان دوستانه پامپئو با سعودی‌ها

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، یک منبع نزدیک به مایک پامپئو ، وزیر خارجه آمریکا گفت: تصاویر خندان پامپئو و بن سلمان، ولیعهد عربستان نباید به عنوان دیداری دوستانه قلمداد شود.

این منبع با ذکر این نکته که این لبخندها فقط در مقابل دوربین‌ها بود، گفت: پامپئو به بن سلمان هشدار داد که آینده وی به عنوان پادشاه به عملکردش در پرونده جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مفقود شده عربستانی بستگی دارد و اینکه تمام حقایق در باره این پرونده باید روشن شود.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت که پامپئو با تاکید بر اینکه زمان کوتاه است به صراحت به ولیعهد سعودی گفته که سعودی‌ها باید به سرعت تحقیقاتی جامع در این رابطه انجام دهند و با عاملان این اقدام برخورد جدی داشته باشند.

به گفته این منبع پامپئو به ولیعهد گفته است اگر آنها کاری انجام ندهند آمریکا وارد ماجرا شده و اقدام خواهد کرد چرا که این یک خواست جهانی است و دونالد ترامپ تحت فشار جهانی در این رابطه قرار دارد.

این در حالی است که پامپئو بطور علنی از درخواست‌هایش از عربستان در مورد خاشقجی حرفی نزده است.

این منبع نگفت که واکنش پادشاهی و ولیعهد عربستان به این درخواست‌ها چه بوده اما به گفته وی به نظر می‌رسد که آنها پیام را دریافت کرده‌اند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه