زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۷/۹
» اجتماعی » عاملان توزیع مشروبات الکلی مسموم در شیراز دستگیر شدند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۷:۴۳
 کد خبر: 21832
 947 بازدید

فرمانده انتظامی فارس اعلام کرد:

عاملان توزیع مشروبات الکلی مسموم در شیراز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فارس، اعضای باند 4 نفره فروش مشروبات الکلی سمی در شیراز بازداشت شدند.

عاملان توزیع مشروبات الکلی مسموم در شیراز دستگیر شدند

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از سایت پلیس فارس، سردار احمدعلی گودرزی، افزود: پیش از این یک کامیون حامل ۱۵۴۰ لیتر مشروبات الکلی سمی در شیراز توقیف و ۲ نفر در این ارتباط دستگیر شده بودند.

وی با اشاره به تبعات ناشی از تولید و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز در فارس و کشور، گفت: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری عاملان اصلی تهیه و توزیع مشروبات سمی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان فارس، با بیان اینکه در شیراز بر اثر مصرف مشروبات الکلی تاکنون ۴ نفر فوت کرده و ۳۵ نفر مسموم شده‌اند، افزود: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان فارس از نخستین لحظات وقوع این حادثه فرآیند تحقیقات را آغاز کردند و آن را مورد پیگیری جدی قرار دادند. ماموران پس از تحقیقات فنی و تخصصی مطلع شدند که دو نفر عامل و سرکرده اصلی پخش مشروبات الکلی حامل مواد سمی “پترولیوم اتر” در یکی از استان های شمالی کشور خود را از دید پلیس مخفی کرده اند.

گودرزی تصریح کرد: ماموران پلیس اطلاعات با اخذ نیابت قضایی به آن استان اعزام و در یک عملیات ضربتی موفق شدند هر دو متهم را دستگیر و به استان فارس انتقال دهند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این متهمان سرکرده اصلی توزیع‌کننده مشروبات دست‌ساز سمی بوده‌اند، گفت: متهمان در بازجویی فنی و تخصصی به جرم خود اقرار و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند. پلیس استان فارس بدون اغماض با توزیع کنندگان مشروبات الکلی برابر قانون برخورد می کند .

بنا بر اعلام روابط عمومی پلیس فارس، برابر نظر مدیر کل پزشک قانونی استان فارس مصرف هر ۱۰ سی سی از ۱۵۴۰ لیتر مشروبات الکلی سمی مکشوفه می‌تواند یک نفر را به کام مرگ بفرستد که پلیس با اقدامات فنی از مرگ ۱۵۴ هزار نفر جلوگیری کرد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه