زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱/۱۱
» اجتماعی » موزه‌ ها ۱۶ مهر رایگان شدند
تاریخ انتشار : 2018/10/03 - 17:58
 کد خبر: 19517
 565 بازدید

با ادغام دو مناسبت،

موزه‌ ها ۱۶ مهر رایگان شدند

با رد شدن درخواست رایگان بودن موزه‌ ها در روز تهران، برای روز جهانی کودک، موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رایگان اعلام شدند.

موزه‌ ها ۱۶ مهر رایگان شدند

در حالی که احمد مسجد جامعی می‌گوید «براساس پیشنهاد شورای شهر تهران برای رایگان بودن بازدید از موزه‌ ها در روز تهران (شنبه – ۱۴ مهر)، سازمان میراث فرهنگی موافقت خود را با رایگان بودن موزه‌های تهران در این روز اعلام کرده است»، اما مدیر اداره کل موزه‌ها نظر دیگری در این زمینه دارد.

محمدرضا کارگر می‌گوید: در طول این مدت، مناسبت برای رایگان بودن موزه‌ها زیاد بوده و آن‌ها عملی شده‌اند؛ مانند روز جهانی گردشگری که به پایان رسید و درخواست برای ۱۶ مهر روز جهانی کودک که براساس تصمیم سازمان میراث فرهنگی، بازدید کودکان در کشور در این روز، رایگان است.

او ادامه داد: به علت تعداد زیاد این مناسبت‌ها، عملی شدن آن‌ها معطوف به تصمیم سازمان میراث فرهنگی است و ما هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ایم، چون ضوابط دست و پای ما را بسته است.

وی سپس تاکید کرد: مردم تهران هم می‌توانند روز ۱۶ مهر و همزمان با رایگان بودن موزه‌ ها در روز جهانی کودک، از موزه‌های تهران، رایگان دیدن کنند.

او ادامه داد: این که بخواهیم ۱۴ و ۱۶ مهر را رایگان اعلام کنیم، امکان‌پذیر نیست، بنابراین مردم تهران می‌توانند از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی در روز ۱۶ مهر رایگان دیدن کنند.

خانه‌ موزه‌ های زیر نظر شهرداری تهران نیز در روز تهران، بازدید رایگان دارند، همچنین تورهای گردشگری نیز از سوی این نهاد شهری برگزار می‌شود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , گردشگری
ارسال دیدگاه