زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۹/۱۷
» بانک و بیمه » تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به خریداران مسکن
تاریخ انتشار : 2018/09/25 - 21:13
 کد خبر: 18432
 576 بازدید

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن خبر داد :

تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به خریداران مسکن

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، از تمدید روند پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به متقاضیان استفاده از سقف تسهیلات خرید مسکن با اوراق گواهی حق تقدم خبر داد.

تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به خریداران مسکن

مهدی احمدی، از تمدید اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده خبر داد و گفت: در راستای ترغیب خریداران جهت استفاده از تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همچنین افزایش توان مالی آنان، تا پایان آذر ماه سال جاری اعطای تسهیلات بدون سپرده به تمام متقاضیانی که تمایل به استفاده از «سقف تسهیلات» خرید مسکن صرفا از محل اوراق گواهی حق تقدم را دارند، امکان پذیر است.

وی افزود: در شرایط کنونی سقف تسهیلات اوراق در حالت انفرادی 60، 50 و 40 میلیون تومان در تهران، مراکز استان و شهرهای بزرگ و همچنین سایر شهرها است و در حالت زوجین نیز 100، 80 و 60 میلیون تومان بسته به مناطق وقوع ملک است. علاوه بر این، در صورت استفاده از حداکثر تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم، در حالت انفرادی به میزان 10 میلیون تومان و در حالت زوجین به میزان 20 میلیون تومان به میزان تسهیلات افزوده خواهد شد با این تفاوت که اخذ تسهیلات جدید، نیازی به خرید اوراق ندارد.

احمدی در خصوص اعطای تسهیلات جعاله توضیح داد: تسهیلات جعاله نیز مانند روال قبلی ادامه می یابد .با این شرایط حداکثر میزان دریافتی تسهیلات در حالت زوجین 140، 120 و 100 میلیون تومان و در حالت انفرادی 90، 80 و 70 میلیون تومان در سه گروه شهری خواهد بود.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، همچنین در خصوص زمان اعطای این تسهیلات نیز به این نکته اشاره کرد: اعطای تسهیلات بدون سپرده مذکور به متقاضیانی که حداکثر تا پایان آذر ماه 97 نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند، امکان پذیر است.

بر اين اساس تقاضاي تسهيلاتي مشترياني كه تا پايان آذر ماه در دفتر نامه هاي وارده ثبت و كارمزد علي الحساب ارزيابي مربوطه را نيز پرداخت نموده باشند قابل بررسي بوده و شعب حداكثر تا پايان بهمن سال جاري مجاز به صدور پيش نويس قرارداد ، ثبت سرلوحه و افتتاح قطعي خواهند بود . بديهي است صدور پيش نويس و يا تمديد پيش نويس هاي صادره پس از اتمام مهلت مذكور ( پايان بهمن ماه ) امكانپذير نمي باشد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه